Transferwise – pośrednik służący przesyłaniu pieniędzy z zagranicy. Czy warto mu zaufać?

TransferWise to międzynarodowy system walutowych przelewów internetowych, który obsługuje wiele walut z całego świata i którego właściciele zapewniają o stałym poszerzaniu oferty możliwych do wymiany walut.

Strona realizuje, według zapewnień samych właścicieli, bardzo szybkie transfery pieniężne, a przy tym bardzo uczciwe pod kątem opłat.

Strona główna Transferwise.com

Brand reklamuje się przede wszystkim jako pośrednik w przelewach walutowych, który nie stosuje żadnych ukrytych opłat. Na stronie internetowej można znaleźć bardzo prosty kalkulator, który po wybraniu odpowiednich walut i kwoty przelewu od razu podaje nie tylko dokładną prowizję za wykonanie takiego przelewu, ale także kurs przeliczenia waluty, który jest gwarantowany w danym momencie.

Wyjątkowa transparentność przelewów walutowych

Marka promuje się również jako system wyjątkowo transparentny, gdzie osoby zlecające przelewy mogą bezpośrednio śledzić każdy etap przesyłania pieniędzy.

System przede wszystkim korzysta z powiadomień elektronicznych, gdzie na pocztę e-mail osoby zlecającej przelew docierają informacje na bieżąco o kolejnych etapach transferu pieniędzy. Strona posiada jednak także własne aplikacje mobilne, które także wykorzystywane są do śledzenia przesyłanych pieniędzy.

Bezpieczeństwo i prostota zlecenia przelewów

Międzynarodowa firma obsługuje również przelewy związane z polską walutą, niezależnie od tego czy przewalutowanie następuje z polskiej waluty czy na złotówkę. Do wykonania przelewu zawsze konieczne jest zarejestrowanie konta użytkownika i, według zapewnień firmy, przelewy można zlecić dosłownie w kilka chwil poprzez intuicyjne formularze.

Odbiorca przelewu realizowanego przez TransferWise nie musi posiadać zarejestrowanego w serwisie konta. Każdy przelew wykonywany jest bowiem bezpośrednio na rachunek bankowy odbiorcy.

Firma korzysta z nowoczesnych systemów zabezpieczających transakcje finansowe wykonywane przez Klientów, a do tego każdy może przez całą dobę skorzystać z pomocy technicznej, która obsługuje swoich Klientów wyłącznie w języku angielskim.

Transferwise - opinie z forum:

 1. Dzień dobry wszystkim! Orientujecie się może czy istnieje jakiś oddział Transferwise Polska??? Cciałbym skorzystać z ich pomocy technicznej, ale niestety angielski to dla mnie czarna magia i na pewno się nie dogadam w tym języku…jak nie to może odezwie ię do mnie prywatni ktoś obeznany w tym portalu i udzieli odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytanek? 😉

  Odpowiedz
 2. W sumie mam jedno pytanie do Was ludzie, czy te opłaty na tej stronie to są wysokie czy nie? Zastanawiam się bo na pewno jest taniej niż w banku, ale pewnie portali tego typu nie brakuje i sam nie wiem czy skorzystać zich oferty czy nie? Jak ktoś ma większe doświadczenie to niech się nim podzieli proszę.

  Odpowiedz
 3. Dla mnie to wszystko jest strasznie skomplikowane, a do tego jeszcze ten angielski którego kompletnie nie znam…powiedzcie mi proszę czy te przelewy naprawdę sa takie bezpieczne i można im z powodzeniem zaufać????

  Odpowiedz
 4. Ciekawe jak są zabezpieczone te ich systemu, ktoś orientuje się może? Korzystam teraz z bankowych przelewow i place chore pieniądze…

  Odpowiedz
 5. Ejjj, zalozylem swoje konto na stronie i musze przesłać im jakiś skan dokumentów, jeśli dobrze to wszystko zrozumiałem oczywiście…ludzie o co biega, po co im jakies skany moich ważnych dokumentów???

  Odpowiedz
 6. Jakoś musisz zweryfikować że ty to ty zapewne o to wlasnie biega w tych dokumentach, jakie te dokumenty masz do zeskanowania konkretnie?

  Odpowiedz
 7. Wygląda na ciekawą propozycję jeśli chodzi o walutowe przelewy, ceny w wielu bankach są kosmiczne, a tutaj jak patrzę to zupełnie inna bajka, ale faktycznie podane tam ceny/opłaty są ostteczne?

  Odpowiedz
 8. Ej ludzie co potrzebne jest do rejestracji konta? Coś przeczytałam w ich opomocy o jakieś karcie kredotowej, a ja takowiej nie posiadam, średnio znam angielski i niewiele tam kumam ;( możecie mi powiedzieć o co chodzi?

  Odpowiedz
 9. Dziwne że nikt nie pisze na temat tych usług, kompletnie, skoro obsługują też polską walutę to chyba ktoś korzysta, nie? Podzielcie się swoimi opiniami o nich, proszę!

  Odpowiedz
 10. Ale mają dobry kurs funta, kurde normalnie chyba skorzystam. Jak dokładnie zrobić przelew przez transferwise??? Potrzebuje takiej szczegółowej instrukcji krok po kroku żeby czegoś nie zwalić.

  Odpowiedz
 11. Pomocy!!! Próbuję puścić przelew i ciągnie mi odmawia!! Błagam powiedzcie co mam zrobić, na pewno ktoś korzystał z tego portalu będzie mógł mi coś pomóc…

  Odpowiedz
 12. Znaleźć opinie na polskich stronach o transferwise to chyba jakiś cud jest potrzebny…czemu no nikt się nie wypowiada na ich temat? Sama często przelewa pieniądze do rodziny w Polsce i fajnie gdyby było takie miejsce jak to, gdzie chyba jest taniej, ale nie wiem jak z bezpieczeństwem.

  Odpowiedz
 13. Cześć, robiliście może już przelewy? Chcę się dowiedzieć czy transferwise jest bezpeiczny i można temu portalowi zaufać? Robię przelewy na duże kwoty więc trochę to dla mnie ważne.

  Odpowiedz
 14. Yyy, a jak działa transferwise, w sensie jakim cudem mogą oferować niższe prowizje i w miarę realne kursy wymiany, bo chyba takie są z tego co patrzę sobie na ich stronkę teraz.

  Odpowiedz
 15. Orientuje się może ktoś czy dojdziekasa na konto zarejestrowane w Niemczech, w sensie na konto bankowe? Ja na wyspach tyram sobie już wiele lat, ale dziele się trochę z rodzinką i do Nimiec właśnie wysyłam 😀

  Odpowiedz
 16. Nurtuj mnie trochę kilka spraw, ale nie widzę czatu online z obsługa klineta, istnieje tam coś takiego w ogóle?

  Odpowiedz
 17. Wszystko fajnie pięknie, ale jaka jest u nich prowizja jak się robie przelewy z funta do złotówy? Chwalą się że wszystkie info o płatnościach są, a ja nic nie mogę znaleźć.

  Odpowiedz
 18. Hahaha, to ładnie, taki potężny kalkulator na górze strony jak byk, a ten nie ogarnia…ludzie skąd wy się urwaliście co? 😛

  Odpowiedz
 19. Nie wiem kompletnie jak wysłać pieniądze przez transferwise, ale chyba i tak się zdcyduję, trudno, na razie mała kwota na próbę chyba pójdzie 😛 Jak znajdzie się ktoś tak dobry co podpowie o co biega to będę mu bardzo wdzięczna, jak nie to idę na żywioł.

  Odpowiedz
 20. Mogłabyś się podzielić potem swoją opjnią bo widzę że nikt tu nie chce pisać, a ja nie mogę się zdecydować na powierzenie im kasy :/

  Odpowiedz
 21. Chciałam się zarejestrować na stronce, ale nie przechodzi mi to, wciskam żeby zarejestrować i nic się nie dzieje, jakby przycisk był nieaktywny. Jakieś sugestie?

  Odpowiedz
 22. Jakie waluty oprócz europejskich oni jeszcze obsługują???????

  Odpowiedz

Dodaj komentarz