Azimo – szybkie i bezpieczne przelewy międzynarodowe. Czy na pewno? Wasze opinie …

Przelewy walutowe w bankach obarczone są niestety często bardzo wysokimi prowizjami, a do tego dochodzą jeszcze chociażby nieatrakcyjne kursy wymiany walut oraz dość długie oczekiwanie na zrealizowanie takiego przelewu.

Nowoczesne systemy międzynarodowych płatności rozwiązują te problemy, ale z drugiej strony czasem opłaty potrafią być kosztowne, co jednak z całą pewnością doskonale rozwiąże firma Azimo, oferująca szybkie, bezpieczne i naprawdę tanie przelewy do wielu krajów na świecie.

Szybkie i tanie przelewy gwarantowane

To co wyróżnia ofertę firmy Azimo na rynku to przede wszystkim fakt, że z jednej platformy będziemy w stanie wykonywać przelewy nie tylko do krajów Unii Europejskiej czy po prostu do Europy. To bowiem obsługa płatności na całym świecie, do naprawdę szerokiej gamy krajów, gdzie wykonywanie przelewów związane jest z ograniczeniem formalności do absolutnego minimum.

Sam portal reklamuje się jako przede wszystkim bardzo prosty, pewny oraz szybki sposób na dokonywanie takich przelewów. Wszystko odbywa się online poprzez jedną platformę, gdzie wystarczy tylko posiadać zarejestrowane, zupełnie darmowe konto. Azimo posiada również swoją mobilną aplikację, która ma uczynić samo przelewanie pieniędzy jeszcze łatwiejszym i przyjemniejszym.

Prostota to możliwość wykonania przelewów w 3 szybkich krokach. Azimo, według swoich zapewnień, wymaga podania waluty, kwoty przelewu oraz odbiorcy docelowego, a następnie tylko opłacenia przelewu poprzez skorzystanie z kilku metod płatności. Co bardzo ciekawe, firma oferuje możliwość wykonywania przelewów nie tylko na konta bankowych, gdzie firma chwali się współpracą z ponad 20 tysiącami banków na całym świecie.

To bowiem także możliwość przelewania pieniędzy do stacjonarnych placówek, w których odbiorca przelewu będzie mógł dostać pieniądze do ręki. Firma chwali się współpracą z ponad 270 tysiącami takich placówek, rozlokowanymi w ponad 190 krajów z całego świata.

Niskie koszty realizacji przelewów

Porównanie cen przelewów w Azimo z najbliższymi konkurentami. Źródło: http://azimo.com/pl

Dość ciekawa kwestia związana jest z samymi kosztami realizowanych przelewów do banków i punktów stacjonarnych w całym świecie. Azimo promuje się bowiem jako firma nie tylko mająca tańsze przelewy niż konkurencja.

W tym przypadku ceny samych przelewów mają być tym niższe im wyższe kwoty są przelewane jednorazowo. Może to być ciekawe rozwiązanie szczególnie dla przedsiębiorców, którzy współpracując z klientami z różnych krajów każdego miesiąca tracą dużo pieniędzy właśnie na kosztach takich przelewów.

Bezpieczne przelewy, niezależnie od ich wartości

Firma chwali się także wysokim bezpieczeństwem związanym nie tylko z pieniędzmi, ale także danymi osobowymi użytkowników. Wszelkie połączenia są szyfrowane, a przelewy stale monitorowane, co daje użytkownikom możliwość kontroli tego gdzie znajdują się pieniądze na każdy etapie realizacji przelewów.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zatrzymania realizacji samego przelewu w praktycznie dowolnym jego momencie. Azimo zapewnia również swoich klientów o stosowaniu najnowocześniejszych i najlepszych na rynku zabezpieczeń, które pozwalają wykonywać przelewy bez obawy o to, że pieniądze zaginą gdzieś po drodze.

Podsumujmy możliwości firmy

Z całą pewnością firma Azimo może być ciekawą alternatywą dla osób wykonujących międzynarodowe przelewy walutowe, przede wszystkim dla osób operujących często dużymi kwotami, co powinno pozwolić jeszcze bardziej oszczędzać na kosztach.

Firma posiada odpowiednie certyfikaty i nowoczesne systemy zabezpieczeń, co na pewno może zapewniać spokojny sen, nawet przy przelewach na bardzo duże kwoty. Istotną zaletą jest także możliwość wysłania pieniędzy do większości krajów na świecie z jednego miejsca, a do tego opcja skorzystania z placówek odbioru osobistego, która ułatwia przelewanie pieniędzy chociażby osobom nie posiadającym własnego konta bankowego.

Źródła zewnętrzne:

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 3.4]

Azimo - opinie użytkowników:

 1. schymon pisze:

  Więcej pewnie na jakimś anglojęzycznym forum się znajdzie na ten temat. Nie wiem czy w Polsce jest to już wystarczająco popularne, ale w związku ze zwiększoną i wciąż rosnącą mobilnością naszego narodu, na pewno szybko to się zmieni i tego rodzaju usługi staną się coraz bardziej potrzebne i powszechne.

 2. darsiu pisze:

  Normalnie – ze swojego konta, tylko za pośrednictwem portalu. Wszytko masz ładnie opisane, wystarczy przeczytać na ich oficjalnej stronie.

 3. bajelektro pisze:

  Światowy transfer pieniędzy to bardzo ważna usługa w dzisiejszych czasach. Ciekawa jestem jakie są statystyki na dzień dzisiejszy odnośnie ilości klientów tego serwisu, jak ktoś ma takie dane, to będę wdzięczna.

 4. sowar3 pisze:

  Poszukaj może po angielsku w Google – z polskich badań to nie wiem, ale może ktoś się tym na studiach interesował i wie coś więcej. Generalnie interesujący temat, teraz wszystko jest online i na duża odległość. Duża kasa i wielkie odległości – a my możemy tym zawiadywać sprzed swojego ekranu komputera 😀 Super

 5. sooya pisze:

  A jakie są koszty przelewu i czy to się opłaca?

 6. letterman pisze:

  Na pewno cena nie jest wygórowana i w zestawieniu z konkurencją wypada nieźle, ale ogólnie tego typu trensakcje na pewno do darmowych nigdy nie należą.

 7. ilsa pisze:

  W uk to bardzo popularny serwis – nie tylko wśród Polaków zresztą – pracuję w firmie z ludźmi z całego świata i ponad połowa z nich wysyła pieniądze rodzinie właśnie za jego pośrednictwem

 8. theowl pisze:

  Dobrze że jest polska wersja językowa bo by polaczki w uk nie rozumieli

 9. sever pisze:

  Ale zgryźliwość na forum musi być zawsze… a tu chodzi tylko o opinię na temat danej rzeczy. Ja nie korzystałem, ale właśnie zamierzam. Czy to na pewno sprawdzony i bezpieczny portal???

 10. galex pisze:

  Skoro tyle osób z tego skorzystało i dalej korzysta, to myślę, że na pewno jest bezpiecznie – zresztą dużo piszą na stronie o bezpieczeństwie właśnie, więc chyba można im zaufać.

 11. tester2 pisze:

  Jeżeli chodzi o takie duże serwisy to nie ma opcji, by coś nie było bezpieczne – zobacz masz na liście prawie dwieście krajów praktycznie na całym świecie, na całym kontynencie – a traz wyobraź sobie, że coś nie działa jak trzeba – naprawdę nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek zagrożenie, kiedy obsługuje sie klientów i transakcje z całego globu.

 12. leokot pisze:

  Koszt przelewu jest niski w porównaniu z konkurencją, ale oczywiście najlepiej samemu wejść na stronę i sprawdzić jaki będzie kurs interesującej nas waluty

 13. rak39 pisze:

  Znam pozytywne opinie, ale czy nikt nigdy się nie przejechał? Czy rzeczywiście kasa szybko wpływa na konto odbiorcy???

  1. Anonim pisze:

   Ja używam od 6 lat regularnie przesyłam kasę, zawsze jest ok

 14. allso pisze:

  Ja też znam to tylko z opinii znajomych, ale nikt nie narzekał. Sama w przyszłym miesiącu może skorzystam.

 15. zepo pisze:

  No to was zaskoczę, ale powiem NIE

 16. grzesz pisze:

  To jest wrabianie, bo tak naprawde koszty są na pewno o wiele wyższe, tylko tak zakamuflowane, że sami nie wiemy, ż je ponosimy…

  1. momar pisze:

   ukryte koszty to bzdura… jedyny koszt to koszt przelewu (obecnie 1 funt), kurs znacznie lepszy od bankowego, porównywalny lub lepszy od podobnych tego typu serwisów, a czas to kilkanaście godzin (w odróżnieniu od 3 dni roboczych w przypadku przelewów bankowych). Korzystam z tego serwisu od wielu miesięcy i zdecydowanie polecam – szybko, bezpiecznie i z lepszym przelicznikiem

 17. Co sądzicie o tych kosztach? Są jakieś ukryte koszty??? Czy warto z tego skorzystać?

 18. emwia pisze:

  No jak cie interesuje np przelewik londyn – kraków to weź mi pokarz coś tańszego… jakoś nie wierzę

 19. kassly pisze:

  A może wiecie, czy jest jakaś aplikacja na androida??? Często robię takie przelewy, ale wygodniej mi wszystko na telefonie robić.

 20. cdg0 pisze:

  Musisz poszukać wyszukiwarce, ja jednak finansowe sprawy załatwiam tylko na laptopie. Nie wiem, ale jakoś na telefonach i tabletach to nie mam zaufania i za małe te ekrany mi się wydają hehe ; )

 21. toron27 pisze:

  A jest jakiś kontakt bezpośredni z tym serwisem? Już mija drugi dzień, a przelew nie dotarł 🙁

 22. lotek pisze:

  Zlukaj na stronce powinna być infolinia ale nie wiem czy po polsku

 23. cobra pisze:

  Po polsku też mówią – na stronie jest „Mówimy po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, portugalsku, polsku, rosyjsku i rumuńsku!” więc spoko 🙂 dogadamy się 😀

 24. traveler3 pisze:

  A kurs tam jest tam rzeczywiście dobry?

 25. bojko pisze:

  No co ci powiedzieć – jest normalny, jak wszędzie – nie zarobisz na tym 😀 Ale tu chodzi o to, że nie stracisz.

 26. emha pisze:

  Widzieliście kurs funta tam???!!!!

 27. maxpp pisze:

  Takie przelewy to różni wypadają – zależy wszystko tez od obciążenia banku. Przed świętami jest masakra i są opóźnienia

 28. elviscox pisze:

  Szybki transfer gotówki to dobra rzecz – pytanie tylko jak często zdarzają się tu opóźnienia

 29. bojan pisze:

  Mówię ci – poza świętami jest luz

 30. orte pisze:

  Najważniejsze jest bezpieczeństwo transakcji, a tu widać, że jest na to kładziony ogromny nacisk – dlatego zdecydowałem się właśnie na tę metodę przekazu pieniędzy do Polski – zawsze dociera na czas i nie musze tez się martwić o to, że „znowu mój bank mnie oskubie” – wychodzi o wiele korzystniej finansowo, także bez skrupułów polecam innym znajomym pracującym za granicą.

 31. linkuei pisze:

  Pamiętajcie, by zawsze dokładnie czytać warunki i pamiętać o możliwości ukrytych kosztów! Nie jestem na nie, ale tylko uprzedzam, bo pewnie wiele osób o tym nie myśli, a potem się dziwi.

  1. jerzy pisze:

   robilem tam dla proby przekaz na 10 funtow
   Weszla na pl konto ta kwota co pokazala aplikacja . Kurs jest podobny jak gdzie indziej tylko nie ma oplat dodatkowych ( transfer fee) Szybkosc- 2 dni trafilem na weekend jakiws p.. swieto klechowskie

 32. Marlena pisze:

  A ja stanowczo mowię nie!!! Na stronie wszystko ładnie pięknie wyglada ale poczytajcie sobie opinie na ich fb stronie ilu ludziom kasa ginie. Mój przelew szedł 2 tygodnie, wydzwaniałam co kilka godzin i mieli mnie w d…..
  Nigdy więcej! Strona to nie wszystko. Dobrze w necie poszukajcie znalazłam firmę mniejsza ale maja lepszy kurs i za £1 wysyłają i póki co jest ok a co miesiąc wysyłam.

 33. Pamela pisze:

  Korzystalam Kilka razy. Bez problem own. Kurs dobry.jeszcze skorzystam.a problemy zdarzaja sie wszedzie.

 34. wk84 pisze:

  te no prowizje to mają powiedziałbym śmiesnie niskie o_O jak to jest możliwe, to nie jest jakaś totalna ściema? Boję się trochę wysłać kaskę żeby gdzieś się nie zapodziała po drodze…

 35. gptak pisze:

  fajne są te przelewy bo bardzo bezpieczne, szybkie, a do tego mega tanie. Do tej pory robiłam przelewy przez WU, gdzie już było szybko, ale okazuje się, że da się jeszcze szybciej no i przede wszystkim taniej.

 36. ciukel pisze:

  Z jakich krajów można robić przelewy międzynarodowe i jak wyglądają kursy, czy nie są jakoś wysróbowane?

 37. Przecież na głównej stronie masz kalkulator gdzie wszystko sprawdzisz…z tego co widziałem to przelewy z większości europejskich krajów, a jeśli chodzi o kraj odbiorcy to praktycznie cały świat 😛 do wyboru do koloru, nawet do Zimbabwe wyślesz xD

 38. lamarck pisze:

  Troszkę niepokoi mnie brak odpowiedzi ze strony suportu tego serwisu, stronka wygląda bardzo profesjonalnie, ale miałam kilka pytań zanim wysłałam kaskę i nie doczekałam się odpowiedi póki co.

 39. nikolasus pisze:

  No, jakbyście wiedzieli ile ja oszcżedzam dzięki nim. Przelewy z Anglii do Polski kosztowały mnie majątek w rozcznym rozliczeniu, teraz płacę śmieszne pieniądze za to.

 40. toudisw pisze:

  A ja tam i tak wole banki, uważam to za dużo bezpieczniejsze, bank nie może oszukać, jest odpowiednio regulowany i według mnie za to bezpieczeństwo płaci się właśnie więcej.

 41. jezyna122 pisze:

  Normalnie co za szczęście ze znalazłem te stronke, po rejestracji konta można bardzo szybko robić międzynarodowe przelewy, przydaje się to w moim biznesie, teraz mniej kosztują mnie te przelewy, a w ciągu każdego miecha robię ich naprawdę strasznie dużo.

 42. ketjow76 pisze:

  Wszędzie tylko pisza o tych nikich prowizjach, gdzie bym nie czytała, a ja na stronie zadnego info nie mogę znaleźć ile tak naprawdę się za to płaci.

 43. jabo50 pisze:

  Polecam, często wysyłam, kasa bardzo szybko jest na koncie odiorcy, przynajmniej przy przelewach Austria->Polska.

 44. schymon pisze:

  Strona wydajemi się bezpieczna, kilka przelewów międzynarodowych już poszło i problemów nie było.

 45. kwiecien pisze:

  Jak rodzinka znajdzie te strone to mnie scignie zebym przelewał im z angli trochę kurzu 😛 a tak serio to spoko miejsce, dużo taniej niż u innych.

 46. Bodzio pisze:

  Ja korzystałem z kilku opcji ale Azimo mi odpowiada..używam już od dłuższego czasu..rano robie przelew a popołudniu pieniądze mam na koncie w pl
  Pozdrawiam

 47. brzuc pisze:

  Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa tych przelewów? Ktoś zna się może na tym i wie jak z jakością tych systemów zabezpieczeń, ich aktualnością? Proszę o informacje bo usługi bardzo mogą mi się przydać.

 48. wkamarek pisze:

  Nigdzie nie ma żadnych konkretów związanych z kosztami przelewów. Możecie mi to wyjaśnić i powiedzieć gdzie jest jakaś rozpiska kosztów???

 49. ciukel pisze:

  Ej konto na pewno jest darmowe i czy można do stanów wysyłać kaskę? Z góry dzięki za info.

 50. gustaw66 pisze:

  Tanio nie tanio, ale info o kursie funta jaki stosują nie widzę…ile tam się realnie płaci za funciaki, jaki przelicznik?

 51. ridix pisze:

  Orientujecie sę może czy serwis prowadzi jakąś akcję z kodami promocyjnymi obniżającymi koszty przelewów? Kiedyś spotkałam się z czymś takim dlatego pytam.

 52. dave pisze:

  Ludzie, ile trwa wysłanie pieniędzy na Azimo z polski do wielkiej Brytanii?? Ostatnio korzystałem z jakiegoś systemu to chyba piechotą szły te pieniądze…nie chcę się jeszcze raz tak naciąć?

 53. letterman pisze:

  Hej, orientujecie się może czy oni sobi liczą jakieś wysokie prowizje za dokonywanie przelewów w krajach należących do UE?

 54. polmen pisze:

  Kurczę, fajnie jakby ktoś napisał coś o tym portalu, ktoś kto już korzystał bo chciałbym skorzystać, ale mam trochę obawy.

 55. eowina pisze:

  Kurcze, fajnie byłoby zmniejszych opłaty za przelewy walutowe bo banki to zrzynają kasę jak najętę. Pytanie tylko czy tam trzeba mieć swoje konto użytkownika?

 56. Anonim pisze:

  28.05.2020 , witam , używam od 2 lat i działa , przelewam z DK , od kiedy jestem na L4 w PL to do każdego przelewu wymagają dodatkowo wyciągu z konta . A przecież przelewam cały czas na to samo konto PL i środki zawsze były na koncie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *