Forum » EasySend – najlepsza platforma do wysyłania przelewów zagranicznych? Czy naprawdę warto? Wasze opinie

EasySend – najlepsza platforma do wysyłania przelewów zagranicznych? Czy naprawdę warto? Wasze opinie

| Uaktualniono: 6 lipca 2020
easysend-strona
Strona www.easysend.pl

Easysend.pl to platforma internetowa pośrednicząca w przelewach międzynarodowych dla różnych walut. Firma obsługuje łącznie 44 kierunki, ale specjalizuje się w przelewach z Wielkiej Brytanii do Polski, oraz w drugą stronę, gdzie za każdym razem gwarantuje korzystanie z bardzo atrakcyjnych kursów wymiany walut.

Firma zapewnia swoich klientów o pełnym bezpieczeństwie zawieranych transakcji. Informacje przedstawione na stronie mówią o nowoczesnych systemach zabezpieczeń w przypadku połączeń internetowych oraz o korzystaniu ze specjalnych łącz internetowych, które gwarantują bardzo dużą szybkość działania. Firma zapewnia także o pełnej dyskrecji wykonywanych przelewów. Nad bezpieczeństwem transakcji czuwa FCA (brytyjski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego).

Portal nie ma dostępu do kont bankowych swoich użytkowników. Transakcja polega na przelaniu odpowiedniej sumy pieniędzy na wirtualne konto EasySend w aplikacji mobilnej lub w Panelu Klienta, a następnie serwis dokonuje przewalutowania i przesyła pieniądze w innej walucie na wskazane konto odbiorcy. Serwis chwali się także dużą przejrzystością swojej działalności, a do tego gwarantuje, że nie pobiera żadnych ukrytych opłat, które mogą niespodziewanie zwiększyć koszty związane z transakcją.

Easysend.pl promuje się nie tylko jako portal dla bezpiecznych przelewów pomiędzy Polską oraz Wielką Brytanią, ale także jako miejsce tanie oraz bardzo sprawnie działające. Według zapewnień właścicieli strony prowizje są o wiele niższe nie tylko do tych pobieranych przez banki, ale także przez inne portale internetowe oferujące podobne usługi finansowe. Dodatkowo firma gwarantuje swoim klientom także bardzo szybką realizację zleceń dla przelewów, a do tego także i ekspresowe rozpatrywanie jakichkolwiek problemów związanych z wysyłaniem pieniędzy (biuro obsługi klienta działa nawet w sobotę, można do nich napisać na czacie, zadzwonić lub wysłać maila). Przelewy ekonomiczne typu FAST są realizowane w 1 dzień roboczy, natomiast ekspresy SuperFAST docierają do odbiorcy nawet w 10 minut. EasySend oferuje również przelewy z UK z odbiorem gotówki na Poczcie Polskiej. Opłata za przelew wynosi od 1,99 GBP do 3,99 GBP w zależności od wybranego typu transakcji.

Pierwszy przelew zlecić można zupełnie za darmo, a więc bez żadnych kosztów można taką usługę przetestować. Dla stałych klientów firma przewidziała promocję – co 10. przelew FAST również jest darmowy.

Do realizowania przelewów międzynarodowych potrzebne jest zarejestrowanie swojego konta użytkownika na stronie, dla którego należy podać podstawowe dane osobowe potrzebne do realizacji zleceń. Po wejściu na stronę można skorzystać z narzędzia, które od razu pokazuje wartość przelewu na żądaną kwotę po przeliczeniu oraz dodaniu prowizji.

Na niezależnym portalu opinii TrustPilot firma EasySend została oceniona jako “Doskonała” (4,9/5 gwiazdek) przez prawie 7 tysięcy klientów. Warto sprawdzić ich ofertę i osobiście przekonać się jak dużo pozwoli nam zaoszczędzić na przelewach międzynarodowych.

Easysend - opinie z forum:

 1. Ogólnie korzystałem z tej strony już po kilka razy i problemów z nią nie miałem, także myślę, że można ją z powodzeniem polecić.

  Odpowiedz
 2. Kurcze, dlaczego to tylko działa dla przelewów wyspy-polska…mnie coś trafia jak wysyłam kaskę ze stanów do polski, takie prowizje płacę że głowa mała, może kiedyś coż zrobią z tym?

  Odpowiedz
 3. Panie i panowanie, czy potrzeba tam rejestrować konto żeby dokonywać tych przelewów walutowych? Wydaje mi się ciekawa opcja bo mój zrzyna ze mnie ile tylko się da podczas robienia takich przelewów. Niby kurs jest spoko, ale prowizje to sobie liczą jakby to wysyłał na drugi koniec świata…

  Odpowiedz
 4. Kolego, pomyśl trochę, po to trzeba zarejestrować konto żeby transakcja sama z siebie była bezpieczna, ja tam bym właśnie nie krozystał ze strony bez konto bo coś się stanie i potem jak udowodnisz komukolwiek że kasa poszła, nie dotarła i w ogóle? Nie narzekaj bo to jest bardzo fajne miejsce, nie dość że działają szybciej jak bank to jeszcze prowizje są na rozsądnym poziomie, a nie jakieś z kosmosu.

  Odpowiedz
 5. Ktoś może mnie oświecić w temacie tej prowizji? Chwalą się że najniższa we wszechświecie, ale ile to oznacza w realnych $$$, irytujące jest takie zachowanie firm…

  Odpowiedz
 6. Fajnie ze na stronce jest ten taki kalkulator, gdzie od razu wiem ile odbiorca dostanie po zrealizowaniu przelewu, fajne miejsce, polecam.

  Odpowiedz
 7. Heh, ja to mam chyba pecha cale zycie, nawet przy takich głupotach jak przdelewy. Zainteresowany tą ofertą postanowiłem wykonać taki jeden wlasnie z angli do polski i wiecie co, ponad 50 godzin kaska szła…nie powiem, tanio było, ale wydaje mi się ze powinno być szybciej, ludzie chwala, a mnie oczywiście jak zawsze pech prześladuje.

  Odpowiedz
 8. Tylko funciory, innych walut nie potrafią ogarnąć? Do australli czasem muszę kase wysyłać, tam to dopiero bank sobie liczy i szukam miejsca, gdzie da się taniej i równie bezpiecnie.

  Odpowiedz
 9. Moja rodzinka już dawno korzysta z tej stronki, przesyłamy sobie kaskę w obie strony, nigdy nie było problemów.

  Odpowiedz
 10. Ogólnie mam trochę zastrzeżenia co do samego działania suporty tej stroiny, usługi sa spoko, ale dodzwonić sę do tych ludzi to chyba precej wygram te miliony w totku :/ ktoś wie o co biega?

  Odpowiedz
 11. Fajnie, ze da się taniej robic przelewy, a co do problemów z kontaktem to ja polecam droga elektroniczna, fakt ze szybko nie jest, ale w przeciągu 24h zawsze dostawałem odpowiedź.

  Odpowiedz
 12. Ejjjj, jakie dane oni chcą przy zakładaniu konta? Kiedyś zostałam oszukana, wyłudzono ode mnie dane i teraz podchodzę z dystansem do takich miejsc.

  Odpowiedz
  • Podstawowe:
   Imię, nazwisko, data urodzenia, adres.
   Nie podajesz nr PESEL, czy nr dowodu.

   Dopiero jak sporo przelewasz (ponad 1000€), to wymagają od Ciebie dokumentu.

   Łatwo więc przetestować 🙂

   Odpowiedz
 13. Gitara, nareszcie ktoś pomyślam i zrobił miejsce z niższą prowizją, banki to se w gumy lecą normalnie, liczą jakby nie wiem czym był taki przelew, prostaki…

  Odpowiedz
 14. Jak to jest możliwe ze tutaj prowizja jest dużo nizsza niż w banku, to nie jest jakaś sciema czasem?

  Odpowiedz
 15. Nie mam zastrzezen, jest tak jak wyżej napisane, wszystko ok.

  Odpowiedz
 16. Dla mnie ta strona była wybawieniem bo jak sobie policzyłem ile rocznie zabiera mi bank jak wysyłam kase rodzinie w Polsce to normalnie miałbym dodatkową podróż do kraju gratis, masakra. Bardzo profesjoanlna strona i z czystym sumieniem plecam.

  Odpowiedz
 17. Hehe, no bomba, tylko najpierw trzeba mieć co przelać 😛

  Odpowiedz
 18. czy to bezpieczne? troche sie obawiam ze wciagnie mi kase

  Odpowiedz

Dodaj komentarz