Ferpay – przelewy międzynarodowe po niższych cenach. Czy warto skorzystać? Wasze opinie

Uwaga! Ferpay trafiło na listę ostrzeżeń KNF, a obecnie zdaje się, że nie funkcjonuje.

Ferpay.com to internetowy portal funkcjonujący jako pośrednik zajmujący się przelewami międzynarodowymi. Strona internetowa oferuje wykonywanie przelewów do Polski, i nie tylko, w różnych walutach, które według zapewnień samych właścicieli strony, są dużo tańsze od konkurencji oferującej podobne usługi. Strona daje możliwość łączenia ze sobą różnych par walutowych i dokonywania przelewów pomiędzy krajami nie tylko leżącymi w Europie.

ferpay-porownanie
Porównanie: Ferpay vs inni

Właściciele strony zapewniają o bardzo niskich prowizjach za wykonywanie przelewu, o korzystaniu z atrakcyjnych kursów walut, a także o szybkiej realizacji przelewów oraz pełnym bezpieczeństwie dla klientów. Aby móc korzystać z oferty strony konieczne jest założenie konta użytkownika, które ma gwarantować większe bezpieczeństwo. Strona nie ma dostępu do prywatnych kont bankowych swoich użytkowników. Wszystkie przelewy realizowane są poprzez wpłacenie depozytu na wirtualne konto użytkownika, a następnie przewalutowanie przez serwis i wysłanie pieniędzy do wskazanego odbiorcy.

ferpay-przelew-standard
Opis przelewu standard. Źródło – ferpay.com

Strona internetowa gwarantuje niskie opłaty związane z międzynarodowymi przelewami, ale prowadzi także specjalny program mający pozwolić użytkownikom korzystać z usług przelewania pieniędzy za darmo. Ferpay prowadzi bowiem system polecania usług innym i poprzez zachęcanie nowych osób do rejestracji na portalu i korzystania z niego można otrzymać różnego rodzaju zniżki.

ferpay-przelew-express
Opis przelewu express. Źródło – ferpay.com

Firma na każdym kroku zapewnia o pełnym zabezpieczeniu swoich użytkowników i o korzystaniu z nowoczesnych serwerów do przesyłania pieniędzy. Bezpośrednio na stronie znaleźć można specjalne narzędzie, które dostępne jest także dla niezarejestrowanych użytkowników, pozwalające na bieżąco sprawdzić ile pieniędzy otrzyma odbiorca przy konkretnej, wpisanej w polu kwocie. Usługa dostępna jest na całym świecie, gdyż do wysyłania przelewów wystarczy dostęp do portalu oraz zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 2.7]

Ferpay - opinie z forum:

 1. ocet pisze:

  Czy tam przypadkiem nie ma żadnych opłat ukrytych? Obecnie płacę jakieś chore pieniądze za przelewy do mojej rodziny w Polsce i coś mnie trafia, a i tak podobno korzystam z w miarę taniej ofertyu na rynku, tutaj niby jest dużo taniej, ale czy faktycznie?

  1. Anonim pisze:

   Witam,
   firma FerPay nie generuje żadnych dodatkowych ani ukrytych opłat, prócz tych, o których są Państwo informowani na stronie.
   Opłaty różnią się w zależności od wybranej usługi:
   1) Przelew standard kosztuje – 1,80 GBP
   2) Express (w 10 min. na polskim koncie) – 3,50 GBP
   3) Zapłać rachunki – 0,98 GBP
   4) Przekaz na pocztę – 3,90 GBP
   5) Doładowanie VISA Ferpay – 0,80 GBP
   Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty !
   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team 🙂

 2. messa pisze:

  Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób robi się te przelewy bo nie mogę tego ogarnąć?

  1. Anonim pisze:

   Witam,
   Chcąc zrobić przelew należy pamiętać, aby w pierwszej kolejności zalogować się na naszym portalu (jeśli jeszcze nie posiada się konta, wpierw zarejestrować – bez tego jest niemożliwe wykonanie jakiejkolwiek operacji).

   Po pomyślnej rejestreacji:
   1) W panelu logowania, należy wpisać swój adres e-mail i hasło. Po zalogowaniu się, zostaniemy automatycznie przekierowani do panelu transakcyjnego, w którym ustawiamy wszystkie podstawowe parametry transakcji takie jak waluta, kwota itd. Po ustawieniu wszystkiego należy kliknąć w WYŚLIJ PIENIĄDZE.

   2) Teraz wyskoczy formularz, który trzeba uzupełnić w dane osobowe odbiorcy. Należy uzupełnić wszystkie pola wraz z numerem telefonu, na który chcemy aby zostało wysłane potwierdzenie przelewu. Proszę upewnić się, że wszystkie dane dotyczące przelewu są zgodne a następnie kliknąć POTWIERDZENIE DANYCH.

   3) Przyszedł czas na ostatni rzut okiem, jeżeli wszystkie dane przelewu są zgodne, akceptujemy go kliknięciem POTWIERDZAM. Jeżeli, chcemy zmienić jakąś infrmację np. numer telefonu, klikamy POPRAW, a następnie POTWIERDZAM.

   4) Tym sposobem przechodzimy do kolejnego punktu, tj. wybór realizacji naszego zlecenia. Mamy dwie możliwości:
   – płatność kartą przelewową lub
   – płatność przelewem on-line.
   Jeżeli wybierzemy pierwszy sposób należy uzupełnić formularz w takie dane jak:
   – numer naszej karty
   – ustawiamy datę ważności karty (expiration date)
   – uzupełnimy prawidłowo pole CVV/CVV2
   Wybierając drugą opcję, należy przejść do zakładki PRZELEW NA KONTO FERPAY
   – w przypadku przelewu z Wielkiej Brytanii do Polski wybieramy Przelew na konto Ferpay UK
   – w przypadku przelewu z Polski do Wielkiej Brytanii wybieramy Przelew na konto Ferpay PL

   Po tym przejdź proszę do swojego banku po czym dokonaj przelew na konto Ferpay wykorzytując podane już dane.
   Po dokonaniu przelewu na konto Ferpay wróć do Panelu klienta i potwierdź wpłatę przelewu klikając w przycisk POTWIERDZAM WPŁATĘ.

   Mam nadzieję, że udało mi się pomóc, gdyby jednak były jakieś niejasności warto skorzystać z pomocy konsultanta, który na bieżąco, może udzielić wyczerpujących odpowiedzi bądź skorzystać z artykułu zamieszonego na stronie https://ferpay.com/pomoc.html
   POWODZENIA !
   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team 🙂

 3. onija pisze:

  Ludzie, może w końcu ktoś coś napisać o działaniu tej firmy? Dzielcie się opiniami jeśli korzystaliście, proszę Was bardzo bo to jest mega przydatne, chodzi w końcu o pieniądze, a nie każdy ufa tego typu instytucjom.

  1. Anonim pisze:

   Cześć,
   jesteśmy firmą, która chciała wyjść na przeciw oczekiwaniom ludzi i stworzyliśmy serwis oparty na funkcjonalności i bezpieczeństwie. Zajmujemy się przelewami międzynarodowymi od 5 lal więc jeżeli masz dość wysokich opłat za przelewy międzynarodowe lub porażają Cię kursy walut, koniecznie nas przetestuj.

   Co warto wiedzieć?
   Po pierwsze w Ferpay mamy NISKIE i STAŁE opłaty, jedynie 1,80 GBP za Przelew standard. Dzięki usłudze Express Twoje pieniądze znajdą się na koncie polskim w przeciągu 10 minut, koszt tego przelewu wynosi 3,50 GBN.
   Po drugie jesteśmy dla Ciebie, zawsze odpowiemy na nurtujące Cię pytania, możesz do nas zadzwonić lub pisać na czacie.
   Po trzecie i myślę, że najważniejsze, dbamy o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy, dzięki niezawodnemu szyfrowaniu SSL Geo Trust chronimy Cię przed elektroniczną kradzieżą. Jako jedni z nielicznych posiadamy międzynarodową licencje FCA, która pozwala nam procesować przelewy z całego świata. Jesteśmy również zarejestrowani w KNF.
   Zaufało nam wielu ludzi, zaufaj nam i Ty !

   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team

  2. Anonim pisze:

   Jestem klientką Ferpay, korzystałam z ich uslug , i chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami. Niewątpliwie do zalet należy zaliczyć niskie opłaty, jakie należy uiścić za dokonanie przelewu . Natomiast czas realizacji przelewu tj. 1 dzień roboczy, to fikcja. Chcialabym opisać ostatnią sytuację, która miała miejsce kiedy realizowałam przelew za pośrednictwem Ferpay, która powtórzyła się poraz kolejny. We wtorek wieczorem zleciłam przelew z konta angielskiego na konto polskie. W środę nie otrzymałam żadnej wiadomości o realizacji przelewu, pieniedzy na koncie rowniez nie bylo. Zadzwonilam ok 15 na infolinie, gdzie zostalam poinformowana, ze mam obserwowac sesje w swoim banku, bo oni przelew na pewno wyslali. Oczywiscie pieniedzy nie bylo. W czwartek pieniadze rowniez nie dotarly, ok 12 ponownie zadzwonilam na infolinie, gdzie zostalam poinformowana ze przelew wyslali I trzeba czekac. Pieniedzy nadal nie bylo. Po kolejnym telefonie stwierdzili, ze zasiegna informacji w ksiegowosci. Po nastepnym telefonie ok 15, powiedzieli ze jednak w srode przelew nie wyszedl, ale wygladalo jakby zostal wyslany. Po mojej interwencji sprawdzili dokladniej I okazalo sie, ze jednak nie wyslali… Ale za to naprawili swój blad I wlasnie go wyslali. .. Niepowazne traktowanie klienta, przetrzymywanie pieniedzy. Gdybym nie zainterweniowala, czy jest szansa na to , ze otrzymalabym przelew? Nie polecam. To nie byla pierwsza taka sytuacja. Ignorowanie I zenujace wymowki. Monika W.

 4. Kurczę, nie mogę znaleźć gdzie oni mają siedzibę i jakichś danych o firmie, wie ktoś bo chcę dokładnie sprawdzić ich?

  1. Anonim pisze:

   Witam,
   główna siedziba Ferpay znajduje się na 163A Lincoln Road Norfolk House Peterborough Cambridgeshire PE1 2PN United Kingdom.
   W Polsce natomiast posiadamy oddział na ulicy Przemysłowej 3, 27-600 Sandomierz.
   Podstawowe dane do kontaktu to:
   e-mail: [email protected]
   tel.: 0 1733 808 928 UK
   te.: +48 22 376 27 36 PL
   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team 🙂

 5. luckgreen pisze:

  Hehe, a wiesz ze istnieje coś takiego jak zakładka kontakt 😛 wyłożone jak kawa na ławie to co potrzebujesz, myśleć trochę ludzie!!!

 6. sztefek pisze:

  O jakie konkretnie waluty tutaj chodzi? Mogę płacić każdą wlutą świata i przelewać to na polskie konto? Plis o szybkie infooo!!!!

  1. Anonim pisze:

   Dzień dobry,
   wpłaty lub wypłaty można dokonywać tylko w walutach wypisanych na stronie tj. GBP, PLN, NOK, EUR, CHF, DKK, SEK, USD.
   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team 🙂

 7. gryson pisze:

  Czy po rejestracji konta wymagana jest jakaś weryfikacja przelewem czy coś wtym rodzaju, ktoś orientuje się może????

 8. atutitu pisze:

  Siemka! Obiło mi się o uszy, że tutaj jest możliwość wysyłania przelewów za darmo, to nie jest jakaś ściema czasem? Ktoś wie jak za free przelewać kask,e do rodziny w Polsce?

  1. Anonim pisze:

   Dzień dobry,
   jak najbardziej, co jakiś czas ogłaszamy kampanie, które pozwalają na dokonanie kilku darmowych przelewów. Zachęcam więc do śledzenia Ferpay na naszym funpage’u: https://www.facebook.com/ferpaycom/
   Myślę, że warto też zapoznać się z naszym Programem partnerskim, który dzięki zbieranym punktom daje możliwość wykonania przelewu za darmo.
   Jak on działa?
   Wystarczy zalogować się na swoim koncie Ferpay i wejść w zakładkę Program partnerski. Znajdziecie tam formularz wysyłkowy z krótkim mailem, linkiem na FB lub linkiem referencyjnym, który możesz wysłać do znajomych. Każdy nowy znajomy na dobry początek owocnej współpracy będzie mógł dokonać bezpłatny przelew a Ty za każdą osobę, która zarejestruje się w Ferpay i wykona choć jeden przelew otrzymasz 5 GBP.
   Tak, tak ! Oddamy Ci część swojej prowizji za każdym razem gdy ta osoba wyśle przelew z Ferpay. Kuszące, prawda?
   Wracając do punktów. Za każdy przelew do Polski z Ferpay masz zwracane 10% wartości opłaty za przelew. Przykładowo wysyłasz Przelew Standard, a my automatycznie do Twojego konta dodajemy 18 punktów za wykonany przelew. Dlaczego 18 punktów? Ponieważ przelew standard ma wartość 180ciu punktów, 10% ze 180 daje nam 18 🙂
   Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z regulaminem Programu Partnerskiego:
   https://ferpay.com/media/pdf/regulamin_program_partnerski.pdf
   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team

 9. wszegniew pisze:

  Ej no właśnie, też widziałem że nbiby za darmo, a widzę, że się płaci :/

 10. rak39 pisze:

  System polecania, na stronie poczytajcie sobie, za to dostaje się darmowe przelewy, wszystko jest dokładnie napisane tam…

 11. haba pisze:

  Zabieram się jak pies do jeża żeby skorzystać z tej strony, aktualnie przelewy robię przez bank i normalnie ostatnio mi prowizje złodzieje podnieśli!!! Czy tutaj na pewno przelewanie pieniędzy jest bezpieczne, mogę to spokojnie robić???

  1. Anonim pisze:

   Witam,
   oczywiście, że jest bezpieczne. Możesz spać spokojnie, ponieważ Ferpay stosujemy kilka zabezpieczeń danych osobowych oraz transakcyjnych naszych klientów.
   1) posiadamy licencje ochrony danych osobowych wydaną przez brytyjski urząd nadzorujący dane osobowe ICO – Data Protection Licence.
   2) Dzięki technologii szyfrowania SSL wszystkie dane osobowe i transakcyjne naszych klientów (Twoje dane osobowe, dane Twoich odbiorców, wszystkie nazwiska, numery kont oraz adresy) są w pełni bezpieczne.Standard SSL jest znanym i sprawdzonym sposobem na zabezpieczenie stron internetowych.
   3) Jesteśmy zarejestrowani w KNF
   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team 🙂

 12. cedryk pisze:

  Ja zrobiłem póki co jeden przelew z wielkiej Brytanii do Polski i wszystko było spoko, nawet całkiem szybko poszło, aopłaty faktycznie nie był wysokie.

 13. pecado pisze:

  Kolego, ale nie było żadnych ukrytych opłat? Tyle ile napisali że będzie przelane tyle faktycznie odbiorca dostał? Spotkałem się już z różnymi firmami paździerzami pod tym kątem i dlatego pytam.

 14. anton1 pisze:

  Ktoś może powiedzieć jakie dane są wymagane do podania podczas rejestracji swojego konta? Mam nadzieję, że to nie będzie żadne wyłudzenie.

  1. Anonim pisze:

   Cześć,
   podczas rejestracji należy podać podstawowe informacje takie jak:
   1) imię i nazwisko
   2) adres e-mail
   3) telefon
   4) hasło oraz potwierdzenie hasła
   5) kod promocyjny
   Po kliknięciu w link, który zostanie wysłany na prywatną pocztę, zostaniemy przekierowani na stronę serwisu i będziemy musieli uzupełnić dane w kolejnym formularzu, który tam zastaniemy, tj,:
   1) ponownie imię i nazwisko
   2) data urodzenia
   3) płeć
   4) adres – ważne jest aby mieszkańcy Wielkiej Brytanii wpisali adres przypisany do waszego konta w UK, wszyscy klienci z poza UK wpisują adres zamieszkania z dowodu osobistego
   Wystarczy kliknąć ZAPISZ i sprawa załatwiona 🙂
   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team

 15. viku5 pisze:

  Otwórz sobie formularz zakładania konta i sprawdź…matko co za ludzie, skąd Wy się bierzecie 😀

 16. Ciekawe, może w końcu rodzicom będę mogła przelewać pieniążki z angli za jakieś rozsądne stawki. Mój bank nie dość ze bierze kursy z kosmosu, bo na pewno nie z kantoru na naszej planecie, to jeszcze se liczą jakieś beznadziejne prowizje, wysokie bardzo oczywiście. Ile kosztują was przelewy gbp-pln???? Tak przeciętnie.

  1. Anonim pisze:

   Witam,
   w zależności od tego jaką usługę wybierzesz, taki będzie naliczany koszt przelewu, regularne ceny to :
   1) Przelew standard 1,80 GBP
   2) Express 3,50 GBP
   3) Zapłać rachunki 0,98 GBP
   4) Przekaz na pocztę 3,90 GBP
   Tak więc, zachęcam do skorzystania z naszej oferty!
   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team 🙂

 17. routlaw pisze:

  Póki co konto zarejestrowałem tam, dam znać jak to będzie z tymi przelewami, jestem dobrej nadziei bo znajomi polecają.

 18. photoyoung pisze:

  A ja mam problem z rejestracją swojego konta, coś poszło nie tak bo nie dostałem linku aktywacyjnego, proszę o pomoc.

 19. geranium pisze:

  Jaki jest faktyczny czas doręczenie przelewu od chwili złożenia jego dyspozycji na tej stronie, ktoś się orientuje i może coś powiedzieć w tym temacie.

  1. Anonim pisze:

   Witam,
   przelewy idą od 5 minut do 2 dni roboczych maksymalnie, zależne jest to od tego jaka usługa zostanie wybrana.
   1) Przelew standard – 2 dni robocze
   2) Express – 10 minut – do 10 minut na wybranym koncie w Polsce
   3) Zapłać rachunki – 2 dni robocze
   4) Przekaz na pocztę – do 30 minut w dowolnej placówce, usługa jest dostępna w godz. 8-17 (PL) od pn do pt
   5) Doładowanie VISA Ferpay – 2 dni robocze

   Pozdrawiam,
   Kasia Ferpay Team.

 20. makrobiusz pisze:

  Piszcie ludzie co uważacie o tym portalu, proszę Was bardzo bo sama chcę bardzo z niego skorzystać…

 21. Anonim pisze:

  Czy mozna otrzymac potwierdzenie przelewu? Wyslalam pieniazki i ani maila ani nic. Cisza. Troszke sie martwie….

 22. Anonim pisze:

  Pazatym ze trzeba czekać kilka dni na przelaw a nie jeden dzień roboczy to reszte można przeżyc

 23. Anonim pisze:

  Przez kilka już latem korzystałem z ich usług i nigdy nie było żadnych problemów: szybko i bez dodatkowych opłat, od czasu do czasu darmowy przelew (za zdobyte punkty). Do ostatnich dwóch razy. Początek grudnia: opłacałem za ich pośrednictwem rachunek w Polsce i jak zwykle po dwóch dniach dostałem e-mail z potwierdzeniem wysłania przelewu, ale tydzień później info, że mój przelew nie dotarł do odbiorcy. Szybki kontakt emailowy z ferpay i po kilku dniach wszystko załatwione. Potraktowałem to jako wypadek przy pracy i głupi pod koniec grudnia znów za ich pośrednictwem zrobiłem przelew. Znowu to samo: potwierdzenie, że przelew wysłany dwa dni później, ale pieniędzy na koncie odbiorcy brak. Emaile, czaty i wciąż te same odpowiedzi w stylu skierujemy pańską sprawę do księgowości, do ponownego rozpatrzenia. I tak od czterech tygodniu. Poprosiłem o zwrot pieniędzy, to już nawet na emaile przestali odpowiadać. Nigdy więcej. A szkoda, bo byłem naprawdę zadowolony. Do czasu niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *