TransferGo – Czy warto wysyłać pieniądze w 2024? Wasze opinie i doświadczenia

W dzisiejszych czasach dokonywanie zagranicznych przelewów jest już bardzo powszechne. Kiedy kupujemy w zagranicznych sklepach, najczęściej mamy dostęp do międzynarodowych systemów płatności.

Opłacanie takiego zamówienia jest więc stosunkowo proste. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy przelać pieniądze bezpośrednio na czyjeś konto, gdzieś do odległego kraju? Tutaj zaczynają się już schody.

Podstawowe problemy z przesyłaniem pieniędzy od osób pracujących za granicą

Osoby przelewające pieniądze na zagraniczne konta od czasu do czasu, kilka razy w roku, pewnie się tym problemem specjalnie nie przejmują. Z każdego konta bankowego, w formie online, można bowiem dokonać takiej wpłaty. Niestety jednak wiąże się to z dużymi opłatami.

Robiąc tego typu przelewy bardzo rzadko, faktycznie nie robimy sobie z tego problemów. Co jednak w sytuacji, gdy na przykład pracujemy w obcym kraju i co miesiąc przelewamy pieniądze na rachunek swojej rodziny w innym państwie? Banki praktycznie zawsze pobierają sobie prowizję od takiego przelewu. Do tego dochodzą jeszcze koszty przewalutowania. Jeśli na przykład macie konto w funtach brytyjskich i chcecie przelać pieniądze na polskie konto, dojcie do przewalutowania przelewu. Kursy w bankach rzadko kiedy są atrakcyjne. Kiedy wszystkie te koszty zbierzecie i przemnożycie przez wszystkie przelewy robione w ciągu roku, bardzo możliwe, że złapiecie się za głowę.

Na szczęście jednak w sieci istnieją specjalne systemy, dzięki którym można bezpiecznie, łatwo i zupełnie za darmo robić takie przelewy. Jednym z tych systemów jest Transfergo i przyjrzymy się jemy nieco bliżej.

Transfergo – Co to jest i jak to działa?

Pamiętajcie, że Transfergo to tylko jedna z wielu opcji, gdyż w sieci nie brakuje systemów, które umożliwiają robienie szybkich i darmowych przelewów zagranicznych. Naszym zdaniem jednak ten konkretny system bardzo mocno wyróżnia się na rynku. Tutaj naprawdę można robić przelewy dosłownie za darmo. Kolejną zaletą jest to, jak wiele walut obsługuje firmę. Na chwilę obecną jest to już 47 krajów, dosłownie z całego świata, w tym na przykład z Afryki czy z Ameryki Południowej.

Zasada działania tego systemu jest bardzo prosta. Wystarczy założyć swoje konto, a następnie je zweryfikować wykonując kilka prostych kroków. Od tej pory można już zlecać przelewy. Należy wskazać walutę początkową oraz walutę, w której przelew zostanie rozliczony. Realizacja przelewu może odbywać się na dwa sposoby:

 • poprzez wpłatę kwoty na wewnętrzne konto w Transfergo;
 • z wykorzystaniem karty kredytowej.

Niestety opcja z wykorzystaniem karty kredytowej jest dodatkowo płatna, ale wysokość prowizji i tak jest mniejsza, niż w przypadku zwykłego przelewu bankowego.

Transfergo vs klasyczne przelewy bankowe – różnice

Czas na bardziej konkretne porównanie, gdyż na pewno jesteście ciekawi, czy faktycznie można dużo zaoszczędzić na takich przelewach.

W przypadku zwykłego, zagranicznego przelewu w banku zapłacimy przede wszystkim prowizję od samej transakcji. Ile ona wynosi? Nie ma reguły, ale dla przykładu mBank nalicza swoim klientom prowizję w wysokości 0,35% kwoty przelewu. Nie może to być jednak mniej, jak 25 zł. Kwota prowizji nie może także przekroczyć wartości 250 zł.

Kolejna opłata związana jest z przewalutowaniem. Choć banki zarzekają się, że korzystają z rynkowych kursów, to jednak niestety i tak są one mniej atrakcyjne dla klienta, niż wtedy, gdy pieniądze są wymieniane w kantorze.

Problemem będzie również czas. Standardowy przelew zagraniczny z banku idzie przeciętnie od 2 do 3 dni. Większość banków zastrzega jednak, że jeśli wpłata idzie na różne konta, czas ten może wydłużyć się nawet do tygodnia.

Jak to wygląda w Transfergo? Faktem jest, że standardowy przelew zagraniczny również może iść nawet do 3 dni roboczych ale…tutaj za to nic nie płacimy! Serwis nie pobiera prowizji za dokonanie takiej wpłaty. Warunkiem jest tylko to, aby przelać środki ze swojego konta na wewnętrzne konto użytkownika w serwisie. Nie ma również żadnych opłat za przewalutowanie, a więc zagraniczne przelewy robimy zupełnie za darmo.

Aktualne koszty przelewów pieniężnych

Naturalnie jednak zaprezentowany przez nas wcześniej przykład zrobienia darmowego przelewu nie jest jedyną opcją, jaką ofertuje ta firma. Warto tutaj podkreślić, że za przelew będzie trzeba trochę zapłacić, jeśli wpłatę robi się z wykorzystaniem karty płatniczej. Tutaj pobierana jest już prowizja wynosząca 0,5%.

Taka wpłata realizowana jest w przeciągu maksymalnie 3 dni, ale to nie koniec. Drugą opcją w Transfergo jest zlecenie przelewu dostępnego na koncie odbiorcy następnego dnia roboczego. Tutaj pobierana jest już opłata, ale nadal oferta jest atrakcyjna. Opłata jest bowiem stała, niezależna od kwoty przelewu i wynosi 0,99 funta brytyjskiego. Co istotne, w tym przypadku nie ma już dodatkowych kosztów dla osób decydujących się zrobić przelew z karty kredytowej.

Ostatnia opcja to przelew wręcz natychmiastowy. Firma gwarantuje, że pieniądze na rachunku odbiorcy pojawiają się maksymalnie po 30 minutach. Za taki transfer pobierana jest już prowizja zależna od wielkości przelewu. Nadal jednak nie zapłacimy już nic dodatkowo za wykonanie transakcji ze swojej karty.

Warto dodać, że w przypadku dwóch szybszych przelewów firma może pobierać niewielką prowizję od przewalutowania. Zależy to od tego, na jaką walutę wymieniane są pieniądze. Prowizja ta wynosi maksymalnie 2.2%.

Istotne na pewno jest to, że nie ma tutaj kosztów ukrytych. Wszystkie opłaty są widoczne już w momencie przygotowywania przelewu. Informacje te prezentuje prosty kalkulator dostępny na stronie. Na przykład więc, jeśli chcecie przelać 500 zł na brytyjskie konto, zapłacicie odpowiednio:

 • 0 zł przy przelewie standardowym do 3 dni roboczych;
 • 4,99 zł przy przelewie na następny dzień;
 • 14,99 dla przelewu ekspresowego, do pół godziny.

Oczywiście przykładowe ceny dotyczą przelewu z wewnętrznego konta w systemie. Każdy z użytkowników otrzymuje swój rachunek.

Weryfikacja użytkownika

Wspominaliśmy już wcześniej o tym, że do korzystania z serwisu konieczne jest założenie konta oraz jego zweryfikowanie. Na czym to polega?

Na początek oczywiście wypełniacie swoje dane osobowe. System poprosi o imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu. Po ich wprowadzeniu Wasze konto będzie już utworzone, wraz z indywidualnych rachunkiem do robienia wpłat na poczet przelewu. Tutaj ważna uwaga. Wprowadzone w serwisie dane muszą być takie same, jak na Waszym koncie bankowym. Jeśli będą się różnić, system odrzuci przelew na wewnętrzne konto użytkownika.

Jeśli planujecie robić przelewy regularnie, potrzebna będzie dodatkowa weryfikacja. Należy tutaj wysłać zdjęcie lub skan jakiegokolwiek dowodu tożsamości. Nierzadko firma zaakceptuje nawet zwykłe selfie. Warto spróbować, jeśli obawiacie się przesyłania zeskanowanych dokumentów.

Reklamacje?

Oczywiście serwis działa legalnie, w oparciu o przepisy prawa, a do tego gwarantuje swoim klientom bezpieczeństwo. Dlatego, jeśli tylko pojawią się jakieś problemy, zawsze można zgłaszać swoje reklamacje. Robi się to poprzez wysłanie wiadomości elektronicznej na oficjalny adres portalu. Wystarczy podać podstawowe informacje i czekać na odpowiedź. Sama procedura reklamacyjna zależy oczywiście od tego, z czym konkretnie jest problem.

Opinie użytkowników

Firma uzyskała ocenę 9,6 w 10-cio stopniowej skali w serwisie Trustpilot. Jest to ocena z ponad 9 tysięcy opinii od osób z całego świata. Naszym zdaniem to naprawdę dobrze świadczy o tej firmie. Opinie o niej prezentują się bardzo dobrze i w większości przypadków naprawdę zachęcają do korzystania z tych usług.

Podsumowując – czy warto korzystać??

Naturalnie nie możemy, a i nie mamy zamiaru zachęcać nikogo do wyboru tej konkretnej opcji robienia przelewów zagranicznych. Naszym prywatnym zdaniem warto jednak chociaż dokonać sobie kalkulacji kosztów. Jeśli często robicie przelewy walutowe, możecie poważnie się zdziwić, jak wiele przepłacacie na tym każdego roku.

Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 3.7]

TransferGo - opinie z forum:

 1. ilsa pisze:

  Te przelewy to naprawdę potrafią być strasznie drogie, a tu wygląda nieźle. ktoś korzystał? Czy transfergo jest bezpieczne? Nie szukałem jeszcze nic forum, mam nadzieję, że ktoś tu już ma jakieś doświadczenia.

 2. Ja od kilku lat mieszkam w uk i bardzo się ucieszyłam, kiedy odkryłam tę stronę. Dowiedziałam się o niej w zasadzie od koleżanki z pracy, która już korzystała. Co dwa miesiące robię duży przelew dla rodziny w Polsce i ogólnie niestety to bardzo dużo zawsze mnie kosztowało, dzięki transfergo będzie o wiele taniej. To fajnie, bo jednak nawet kilkadziesiąt złotych to dużo kasy dla mojej rodziny,nie chcę przeznaczać ich na zysk jakiegoś tam i tak za bogatego banku, który żeruje na cięzko pracujących ludziach!

 3. salata102 pisze:

  Jaki jest koszt takiego jednego przelewu?

 4. eowina pisze:

  Wejdź na ich stronę i sam zobacz – wpisujesz ile wysyłasz w odpowiedniej walucie, a serwis pokazuje ci ile dostanie odbiorca przelewu – i wszystko jasne. Dla porównania wyświetli ci się pewnie też opcja konkurencji – oczywiście zawsze różnica diametralna. To znaczy pewnie coś taniej da się znaleźć, ale ten portal ma naprawdę spoko cenę i przelewy wychodzą mega tanio.

 5. taddybear pisze:

  No to teraz polaczki moga jeszcze wiecej tyrac u angoli i slac swoim mamuskom i zoneczkom w kraju

  1. Anonim pisze:

   Zazdrościsz , że w UK w jeden miesiąc zarabiamy tyle co w Pl w trzy !?

 6. slas pisze:

  Nie ukrywajmy, że wielu Polaków pracuje za granicą, by zarobić na rodzinę, która żyje w Polsce – dla takich osób to idealne rozwiązanie.

 7. tester2 pisze:

  Dobra opcja – teraz moge taniej wysyłać pieniądze do Polski, a to dla mnie ważne – chodzi o czas i pieniądze. Moja rodzina jest też bardzo zadowolona, więc nie narzekamy. Juz dwa razy z tego skorzystałem i dalej będę tak robił przelewy, bo to znacznie taniej niz w moim banku.

 8. witpap pisze:

  Ale czy warto właśnie za ich pośrednictwem? Wydaje mi się że musi być jakiś haczyk… co sądzicie ???

 9. foozer pisze:

  No cóż – transfer pieniędzy niestety zawsze dużo kosztował – na szczęście teraz udaje się zdecydowanie obniżyć koszty – myślę, że transfergo może zgarnąc niezłą liczbę klientów dzięki swoim cenom i kursom. Przypuszczam, ze na to liczą i dlatego mogli sobie pozwolić na takie ceny

 10. nikolasus pisze:

  A jak myślicie czy transfergo jest bezpieczne???

 11. haba pisze:

  Drodzy internauci, przecież teraz w takich serwisach bezpieczeństwo to podstawa, serwisy oferujące takie usługi, banki, kantory itp. nie mogą zaniedbywać bezpieczeństwa swoich klientów (czyli bezpieczeństwa ich pieniędzy), bo samy doprowadziliby się w błyskawicznym czasie do ruiny.

 12. liliana pisze:

  Mój znajomy pracuje w Berlinie, ale jego miasto rodzinne to Kraków – niestety musiał zostawić tu żonę i dzieciaczka, ale jednak praca to praca… Mówił, że właśnie często z tego korzysta, bo to szybko, wygodnie i bez problemów. Teraz sam musze na emigrację i szukam czegoś takiego, chyba też skorzystam po pierwszej wypłacie…

 13. Ogólnie wygodna opcja, ale przydałaby się jakaś apka na android

 14. black77 pisze:

  A oni mają jakiś kontakt po polsku?

 15. mkblat pisze:

  Tak –można napisac maila, albo przez fejsa. Jest też polska infolinia, na stronie masz podane numery.

 16. honzik pisze:

  A jaki tam jest kurs funta??? Jak tak spoko wychodzi, to może coś bym wysłał do Polski, mieliby niespodziankę

 17. jezyna122 pisze:

  Wygodne przelewy i szybki transfer – a do tego tanio – nie wydaje się to wam jakoś za piękne…?

 18. mokryma pisze:

  Przecież wszystko jest jak należy – po prostu normalnie banki zdzierają za takie transfery, a tu w końcu jest jakaś normalna cena i kurs. Można żyć. W końcu nie chodzi o przelew do Honolulu tylko w obrębie Unii Europejskiej.

 19. sanvean pisze:

  Pewnie za kilka lat w ogóle w Europie będzie to ujednolicone i w EU będą bezpłatne przelewy. Tak samo jak już teraz mówią o połączeniach sieci komórkowych.

 20. kingu$ pisze:

  No pewnie tak będzie, a to tym bardziej bez sensu teraz przepłacać…

 21. rafalmro pisze:

  większość moich znajomych w uk z tego korzysta

 22. wygodne i szybkie – dobra opcja dla wszystkich ziomków na saksach

 23. tester pisze:

  a jak szybko idą te przelewy???

 24. ja3k pisze:

  Raczej na pewno docierają już na następny dzień roboczy – czyli na przykład jak wysyłasz w piątek rano, to powinny znaleźć się na koncie odbiorcy w piątek, a jeżeli wyślesz w piątek to w poniedziałek. Ogólnie to jeżeli chodzi o przelewy międzynarodowe to naprawdę niezły wynik. Zazwyczaj takie transakcje trwają dłużej.

 25. pancho pisze:

  A to moge tylko do polski wysylac pieniadze ??? Czy jak na przyklad chce komus wyslac w czechach to tez pojdzie ? napiszcie plis

 26. gavlos pisze:

  Boże, dlaczego nie wejdziecie na stronę, tam jest wszystko czarno na białym… Zresztą tu też już było… Można przekazywać pieniądze pomiędzy krajami członkowskimi, czyli nie tylko o Polskę tu chodzi…

 27. grzesz pisze:

  Nie mam zastrzeżeń co do bezpieczeństwa, chociaż koszty nie są dla mnie do końca jasne. Czy naprawdę im się to opłaca? Nie wiem czemu sa takie duże różnice w cenie takich transakcji… A jak coś za tanio to podejrzane…

 28. sever pisze:

  Ej ludzie, orientujecie się przypadkiem czy żeby tutaj dokonywać tych przelewów walutowych potrzeba zakładać konto? Ja mam trochę obiekcie co do wlasnie firm, które kaza się rejestrować, mam później wraenie, ze moje dane są na rozne sposoby wykorzystywane i człowiek dostaje mnóstwo bardzo dziwnych telefonów, maili i wogole…

 29. kuka pisze:

  Spoko mona się rejestrować, tutaj nie ma czegos takiego

 30. maaadmaaax pisze:

  Heh, tam naprawd e nie jest drogo za te przelewy, mieszkam na wyspach i rodzince często kaske przesylam to do tej pory prowizje jakie placilem mnie mega iryowaly, tutaj nie dość ze jest dużo taniej to jeszcze kaska faktycznie prawie zawsze jest kolejnego dnia, no chyba ze zleci się taki przelew pozno to roznie to bywa.

 31. jazzi pisze:

  Jakos nie mam do nich zaufania…zleciłem na razie raz przelew i dotarł po 3 dnia, a nie w przeciągu 24 godzin, obiecanki cacanki, a zycie i tak wszystko weryfikuje.

 32. grace81 pisze:

  SiEMA! Jakie waluty wchodzą tutaj grę, ktoś wie?????

 33. pegas pisze:

  Ludzie proszę o pilna pomoc, ile idą te przelewy walutowe za pośrednictwem transfergo?????? Sprawa mega wazna bo w moim przypadku takie przelewy muszą być ekspresowe.

 34. ja3k pisze:

  Ktoś orientuje się może jaka jest prowizja przy przelewie funt -> złotówka i w drgą stronę w sumie także? Aktualnie w pewnym banku płacę jak za zboże i nie kumam takiej polityki…

 35. kjask pisze:

  Stronka początkowo nie wydawała mi się specjalnie zaufana, ale teraz już wiem, ze spokojnie można z ich usług korzystać, dokonywałam już chyba łącznie kilkanaście różnych przelewów walutowych i nidgy nie było problemów, a co do prowizju to kurna, strona pokazuje, ze to nie musi kosztować majątku, banki sobie normalnie w gumki lecą z tymi opłatami…

 36. seti pisze:

  Niefajnie ze konto każą rejestrować, ale pewnie taki wymóg przy finansowych instytucjach, tak poza tym to jest spoko.

 37. utopiste pisze:

  Dla mnie najważniejsze ze przelewy niedrogie i szybie, do tego firma specjalnie nie zarabia chyba na kursie walut, z tego co widzę kurs zgodny z kursem w kantorach.

 38. lamarck pisze:

  Fajnie tylko ze ja nie mogę za nic zarejestrować sobie tam konta…nie przychodzi mi ten weryfikacyjny link i nie wiem co zrobić. Pomocy ludzie!!!!!

 39. mycatherina pisze:

  Sprawdź w spamie, a jak nie ma to napisz do nich i już.

 40. Anonim pisze:

  Co to jest ten Iban? BO nie mam pojęcia

 41. ania pisze:

  Jestem rozczrowan Transfer Go. Pieniadze przelane z uk do hiszpanii w piatek z samego rana dzis jest sroda i pieniedzy nadal nie ma. Uwazajcie. Pierwszy przelew owszem byl szybki ale drugi podejrzanie długo sie ciagnie az do teraz.

 42. edredon pisze:

  Witam serdecznie wszystkich. Czy ktoś słyszał może o tym, że system oferuje darmowy przelew? Ponoć pojawiają się czasem jakieś promocje i bardzo by mnie to interesowało. Niezwykle rzadko robię takie przelewy, ale jak już to duże i możliwość przelewu za darmo to fajna sprawa.

 43. szst pisze:

  Ej czy do robienia tych przelewów trzeba zakładać jakieś konto użytkownika czy można tak na sucho?

 44. felix_16 pisze:

  Dla mnie system byłby bomba, bardzo dużo robię przelewów zagranicznych, ale pytanie jak z bezpieczeństwem. Czy portal ma jakieś uprawnienia, są ubezpieczenia transkacji, a do tego jak zabezpieczony jest sam system przelewów? Ktoś wie???

 45. schymon pisze:

  Ludzie, będę strasznie wdzięczna jeśli ktoś za rączkę krok po kroku pokaże mi jak robić tam przelewy bo nie ogarniam :/

 46. Anonim pisze:

  Już na początku mnie zirytowali , przelałam kase w niedziele wieczorem , opłaciłam expres w/g umowy powinny być w poniedziałek na godzinę 11.00 jest godzina 13.19 a oni mnie weryfikują a to dowód osobisty a to adres zamieszkania / również weryfikacja / a ja wychodzę na głupa bo obiecałam kasę obcej osobie przesłać na wskazaną przez nich godzinę . Zaczyna mnie to troche martwić nawet myśle o telefonie na policję ,jednak wysyłanie foty dow.osobistego to troche nie hallo . Napiszę kiedy kasa doszła i czy wogóle doszła. Jeśli ktoś pierwszy raz wysyła kase bądźcie czujni z terminem dostawy kasy i tą nieszczęsną weryfikacją. Dam cynk co sie działo dalej . Maja

 47. Anonim pisze:

  Nie rozumiem po co wymagają przesłania zdjęcia dokumentu tożsamości. Jak od nie mam zaufania do udostępniania moich dokumentów. Oprócz tego jest ok. Pieniądze za pierwszy przelew dotarły na nastepny dzien. Za drugi zadali im zdjęcia dokumentu tożsamości. Zrezygnowałem z wysyłki bo coś mi Tu „smierdzi”

 48. peczek804 pisze:

  mam takie pytanie, czy system ten pozwala również na odbieranie przelewów z zagranicznych kont? Proszę o szybką odpowiedź, będę wdzięczny.

 49. skrzykrz pisze:

  ktoś już może korzystał? Faktycznie jest tak, że to co napisane w podsumowaniu to ostateczne koszty? Nie ma nic ukrytego, nie ma opłat w ogóle za posiadanie tam konta?

 50. lamarck pisze:

  Wiecie może jakie karty kredytowe są akceptowane, jeśli to właśnie z nich chce się zrobić przelew??

 51. Paulina pisze:

  Może w poprzednich latach TransferGo przeżywało swoją świetność, ale raczej w 2023 roku znacznie się popsuło. Poczytajcie trochę negatywnych komentarzy nawet na Trustpilot. Moja, którą na razie weryfikują to, cały cyrk. Kwota wysłana na Ukrainę 16.08. Informacja przed zrobieniem przelewu, że będzie na drugi dzień roboczy, czyli 17.08. Więc zapewniłam odbiorcę – poważną kancelarię adwokacką, że tak będzie i sama tego będąc pewna nawet nie pytałam nazajutrz czy środki dotarły. Jakie więc było moje zdziwienie, kiedy 18.09 adwokat pyta mnie czy na pewno chcę skorzystać z jego usług i kiedy przeleję pieniądze. Był już nieco zdenerwowany i dał mi czas do poniedziałku. Chyba mu się trudno dziwić, w końcu nie dość, że nawet mnie nie widział, to nie wie kto ja jestem (czy nie jakiś oszust itd.). Od razu więc zadzwoniłam na infolinię TransferGo. Pani zapewniła mnie, że wszystko z przelewem ok i środki już powinny być u odbiorcy. Wtedy poprosiłam o potwierdzenie przelewu już bezpośrednio na jego konto i kiedy otrzymałam je po paru godzinach przesłałam je do adwokata. Jego księgowa stwierdziła, że jest to bardzo dziwny i nietypowy dokument, najprawdopodobniej nieprawidłowo zaksięgowany i, że środki zostaną zwrócone. Oczywiście od razu przekazałam tę informację do TransferGo, jednak wyjaśnianie co się stało z pieniędzmi zajęło im aż do wczoraj, czyli 22.08, kiedy to poinformowano mnie, że jednak przelew został zwrócony do nich i teraz mam czekać 2-3 dni na to aż trafi z powrotem na moje konto. W międzyczasie musiałam kombinować drugą taką samą sumę i wpłacić ją innym sposobem adwokatowi. Jakaś masakra. TransferGo oddał mi już środki (dzisiaj), jednak ile to wszystko mnie kosztowało nerwów, to mała głowa. Nikomu nie polecam, bo najwidoczniej obecnie w przypadku TransferGo to czy wszystko będzie ok czy może będzie jakiś problem, jest jak los na loterii. Przynajmniej ja już nigdy nie skorzystam z ich usług, wolę zapłacić większe opłaty ale mieć spokojną głowę. Oczywiście posiadam wszystkie dokumenty potwierdzające opisaną sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *