Walutomat – czy kantory on-line mają realną szansę zastąpić te tradycyjne? Wasze opinie na temat usługi

Świat przestaje ograniczać się do rubieży poszczególnych państw. Organizacje takie jak Unia Europejska, zrzeszające dziesiątki krajów sprawiają, że granice terytorialne zaczynają się zacierać, czego konsekwencją są swobodne migracje osób i towarów. Potrzeba wymiany pieniędzy na zagraniczne staje się normą. Jakie są najszybsze i najbezpieczniejsze sposoby, aby wejść w posiadanie obcej waluty? Który z nich jest najkorzystniejszy?

Sposoby wymiany walut

Trzy najbardziej znane instytucje umożliwiające wymianę pieniędzy na obcą walutę to:

 • Banki;
 • Kantory stacjonarne;
 • Kantory internatowe.

Każdy, kto choć raz opuszczał granice kraju, jadąc na wakacje lub do pracy w innym państwie doskonale wie, jak wygląda proces wymiany walut za pośrednictwem kantorów stacjonarnych, lub banków. Bywa, że transakcje z niektórymi z tych placówek (szczególnie przygranicznymi punktami wymiany) są mało korzystne. Wysokość pobieranej przez nie prowizji waha się między 0,5 a 10%, co może znacznie obniżyć wielkość należnej nam kwoty.

E- kantory takie jak Walutomat stanowią alternatywę dla tradycyjnych sposobów rotacji monety. Wspomniana witryna jest największym w Polsce kantorem wymiany walut online. Umożliwia konwersję pieniądza przez Internet. Platforma zrzesza tysiące użytkowników wymieniających waluty między sobą po korzystniejszych kursach.

Transakcje przeprowadzane za pośrednictwem e-kantoru nie trwają dłużej niż 15 minut, a pieniądze bezpieczne trafiają na wybrane przez klienta konto bankowe. Jak dokładnie wygląda proces wymiany walut online?

Wymiana pieniędzy krok po kroku na przykładzie platformy Walutomat.pl

Konwersja środków pieniężnych za pośrednictwem Walutomatu jest banalnie łatwa i zamyka się w trzech prostych krokach.

1. Przelew środków finansowych

Pieniądze, przeznaczone na wymianę przelewa się na utworzone na platformie, osobiste konto. Aby jeszcze bardziej ułatwić sprawę, Walutomat umożliwia dokonanie transakcji za pomocą powszechnych metod płatności:

 • Przelewy24;
 • Przelew bankowy;
 • Płatność kartą;
 • Wpłata QR kodem.

2. Wymiana pieniędzy

Wystarczy kilka kliknięć, aby zamienić wpłacone środki na wybraną przez siebie walutę.

3. Odbiór pieniędzy

Środki zamienione na docelową walutę przyjmuje się za pośrednictwem wybranej instytucji. W zależności od preferencji klienta monety mogą zostać:

 • Przelane na konto walutowe;
 • Wysłane bezpośrednio na rachunek odbiorcy;
 • Wybrane w formie gotówki za pośrednictwem jednego z 350 stacjonarnych punktów odbioru.

Korzyści płynące z wymiany walut przez Internet

Coraz więcej aspektów życiowych przenosi się do rzeczywistości wirtualnej. Robimy zakupy w sklepach e-commerce, płacimy rachunki online, a nawet pracujemy zdalnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymiana pieniędzy także odbywała się przez Internet. Jakie profity może przynieść nam zamiana kantorów stacjonarnych na platformy takie jak Walutomat?

Atrakcyjny kurs

W przeciwieństwie do kantorów i banków, gdzie kurs wymiany walut dyktowany jest kursem NBP, przelicznik na Walutomacie ustalany jest przez indywidualnych klientów platformy, którzy aktualnie sprzedają daną walutę. Dodatkowo algorytm witryny zaprojektowany jest tak, by wybrać aktualnie najkorzystniejszą z dostępnych stawek.

Niska prowizja

Należność, jaką pobiera platforma za świadczenie usług, jest dużo niższa niż procent inkasowany przez banki i kantory stacjonarne i wynosi 0,06% – 0,02%.

Wygoda i bezpieczeństwo

Kantory internetowe pozwalają na wymianę pieniędzy w komfortowy sposób – siedząc w domu przed monitorem komputera. Wymieniając walutę zdalnie, oszczędzamy czas, omijając wyprawy do miasta i unikamy niekoniecznie bezpiecznych wycieczkach po ulicy z dużą ilością gotówki w portfelu.

Wpływ środków na wybrane konto

Konwersja waluty przez Internet umożliwia przesłanie pieniędzy bezpośrednio na docelowe konto bankowe. Zależnie od potrzeb, klient decyduje czy środki mają trafić na jego prywatny rachunek, zostać wysłane członkom rodziny czy może stać się zapłatą za zakupy (na przykład zostać przelane na konto hotelu, w których spędza wakacje). Oczywiście wymieniona za pośrednictwem e-kantoru gotówka równie dobrze może zostać odebrana w tradycyjny sposób – w jednym z kilkuset stacjonarnych punktów znajdujących się na terenie całego kraju. 

Dlaczego wymiana pieniędzy online opłaca się bardziej niż transakcje tradycyjne?

Różnice między funkcjonowaniem Walutomatu i jemu podobnych platform a bankiem czy kantorem stacjonarnym najczytelniej obrazuje poniższa tabela.

 WalutomatBankKantor stacjonarny
Wysokość prowizji0,06% – 0,2%0,5% – 6%0,5% – 10%
Od czego zależy kurs waluty?Od kursu proponowanego przez innych użytkowników platformyOd kursu NBP i wysokości spread’u (różnicy między kursem kupna a sprzedaży)Od kursu NBP i wysokości spread’u
Sposób wymianyOnlineW placówce banku lub onlineW siedzibie kantoru
Forma odbioru pieniędzyNa konto własne, innej osoby lub w gotówceNa kontoW gotówce

Czy wymiana pieniędzy przez Internet jest bezpieczna?

Właściciele kantorów online jednogłośne utrzymują, że korzystanie z usług podobnych platform jest bezpieczne. Walutomat uzbrojony jest w kilka skutecznych narzędzi zapewniających ochronę swoich użytkowników.

 1. Licencja Komisji Nadzoru Finansowego potwierdzająca stabilność finansową i bezpieczeństwo firmy;
 2. Weryfikacja danych wszystkich korzystających  z serwisu użytkowników, minimalizująca możliwość cyberprzestępczości;
 3. Zlecenia zabezpieczone poprzez wpłaty środków na konta w największych i najstabilniejszych polskich bankach.
 4. Autoryzacja SMS obligująca klientów do potwierdzania transakcji poprzez jednorazowe kody wysyłane w prywatnej wiadomości;
 5. Pełne pokrycie środków gwarantujące udane transakcje w wybranej walucie;
 6. Protokół SSL zapewniający szyfrowanie i poufność danych przesyłanych za pośrednictwem połączeń internetowych.  

Czy warto otwierać konto na Walutomacie?

Rozważając założenie konta na platformie umożliwiającej wymianę walutową online, warto najpierw zrobić wstępne rozeznanie.

Co na temat Walutomatu sądzą sami klienci? Najprostszy sposób na sprawdzenie jakie emocje wśród użytkowników wywołuje dany produkt to prześledzenie opinii osób korzystających z Internetu.

Dołączony poniżej zrzut ekranu obrazuje dwa pierwsze rezultaty pojawiające się na monitorze komputera po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniej frazy.

Wynika z niego, że średnie oceny Walutomatu, zamieszczone na stronach zajmujących się gromadzeniem opinii internautów, nie spada poniżej 4,5 gwiazdki.

Podobne statystyki zdecydowanie zachęcają do korzystania z kantorów internetowych.  

źródło – https://www.opineo.pl/opinie/walutomat-pl

Podsumowując:zważywszy na fakt, że obecnie większość codziennych czynności przeniesiona została do rzeczywistości wirtualnej, można zaryzykować stwierdzenie, że wymiana walut online zdaje się być najkorzystniejszą dostępną opcją konwersji pieniądza. Jest opłacalna, wygodna i bezpieczna.  

Źródła zewnętrzne:

 1. https://www.walutomat.pl/bezpieczenstwo/
Click to rate this post!
[Total: 15 Average: 3.6]

Walutomat - opinie użytkowników:

 1. zajac pisze:

  Dobra, a wiecie ile tak normalnie trwaja te wymiany pieniędzy bo sam już nie wiem co o tym myslec. Niby na stronie jest napisane, ze wymiana odbywa się w czasie rzeczywistym, czyli ze od razu mam kase na koncie i już.

  1. Anonim pisze:

   1 dzień roboczy, nawet wewnątrz tego samego banku (mbanku)

 2. twoj stary pisze:

  Ktos wie czy tam można sobie samodzielnie ustalać kurs wymiany tych walut czy korzysta się z jakiegoś z góry narzuconego tak jak w tradycyjnym kantorze? Proszę o szybką odpowiedź!

 3. polk pisze:

  Jak z tego korzystać ludzie??? Chce wymienić sobie pieniądze bo slyszalam ze tam się bardziej oplaca, ale ni mam pojęcia jak to zrobić…trzeba się gdzies zarejestrować do tego bo widze ze tam jest zakladka rejestracji? Po co niby ta rejestracja skoro to kantor jest.?

 4. golab pisze:

  Całkiem niezły jest ten walutomat choć kursy nie zawsze sa az tak bardzo atrakcyjne, spodziewałem się ze jak się w necie wymienia kase na rozne waluty to jest dużo taniej, ale za to na pewno wygodnie bo szybko te przelewy wychodzą i wchodzą, ogolnie moż ebyc.

 5. user pisze:

  a na jakiej zasadzie to w ogole działa bo jak rozumiem to nie do końca jest taki tradycyjny kantor wymiany walut nie?

 6. cos w stylu takich aukcji walutowych bym powiedział, wystawiasz oferte wymiany swojej waluty na inna na liste ofert, czyli nie dzieje się to od razu. Jak znajdzie się ktoś chętny na cos takiego to dochodzi do wymiany, czyli akceptacji twojej oferty, o tyle dobre to jest, ze można dowolnie manipulować kusm wymiany bo samodzielnie się ustala jego wysokość, ale wiadomo, za wysoki tez nie przejdzie pewnie.

 7. powerty pisze:

  Jak oferta pasujaca do twojej jest gdzies na liscie to od razu dochodzi do wymiany, a jak nie to czekasz, ja raz czekałem 3 dni na wymiane waluty co mnie trochę wkurzyło bo kasa zamrożona jest wtedy na koncie i nie ma co z nią zrobić…pomysł niezły tylko chyba jeszcze trochę mało popularny ten pormal i dlatego tak to wygląda.

 8. Dla mnie walutomat jest spoko, nie można zbyt wysokich kursów walić bo się nie znajdzie chętnego, ale ogólnie mnie się podoba.

 9. qwerty pisze:

  ludzie, płacicie coś za wymiany na tym portalu?

 10. ta, 0,2% kosztuje wymiana, w sensie od kwoty transakcji pobierają tyle dla siebie, tragedii nie ma.

 11. kulik pisze:

  Fajne miejsce, jestem zadowolony bo sporo zyskuje na tych wymianach, samodzielnie ustalam kurs.

 12. margaret xd pisze:

  Portal jest ok, ale mocno mnie wkurzyli raz opieszałością, był jaki,ś błąd bo nie mogłem wypłacić pieniędzy z portfela i tydzień czekałem na ich reakcje…przegli troszku pałeczkę, ale na szczęście tylko raz się to zdarzyło, tak t jest ok i mysle ze mogę polecić.

 13. Walutomat – połowę taniej na pierwszą wymianę

 14. migut pisze:

  Zależy. Jak masz mało kasy, parę stówek do wymiany i jednorazowo to raczej nie bo to będzie zabawa dla zabawy. Ale jak masz większą gotówkę lub cykliczne wymiany to wtedy warto, bo jednak jest się do przodu.

 15. pancho pisze:

  Opyla się, ja co roku śmigam na saksy do Anglii i w porowananiu z kantorem jestem pare stowek do przodu co sezon. Ja zapierdzielam to nie po to żeby na mnie zarabiali nie wiadomo ile wiadomo ze szukam najlepiej dla siebie.

 16. raf77 pisze:

  Policz sobie czy się oplaca tak ciezko jest to zrobic??? Bierzesz ich kurs walut, kurs w kantorze, doliczasz prowizje walutomatu, ew banku. To proste czynności w których może pomoc ci kalkulator.

 17. vibrakiller pisze:

  Opłaca ale tylko jak masz konto walutowe zalozone w banku i wymieniasz jakas spora gotowke, nie musza być miliony ale dla stu euro czy funtow to nie odczujesz zadnej roznicy w zasadzie. Jak nie masz walutowego to bank (każdy jeden w praktycznie) i tak Cie wydoi bo oni maja swoje przeliczniki kursow wiadomo ze liczone tak aby zostalo im jak najwięcej kasy.

 18. stojaq pisze:

  Samo konto nic nie kosztuje, tylko prowizje placisz za wymiane walut bo na czyms musza zarabiac przeciez. ale to i tak duuzo mniej niż w banku a kantory maja slabsze kursy, wytarczy się przejść na miasto żeby porownac

 19. galex pisze:

  Można dostac fakturę od nich? na firme to bym sobie potem jeszcze odliczyl co nieco wiadomo jak jest.

  1. wymieniacz pisze:

   Tak. Wystawiają faktury. Jak masz firmę czy działalność to najlepiej załóż tam konto firmowe/jdg.

 20. ryzykant78 pisze:

  Taaa, jest i faktura „byznesmenie”

 21. maxpp pisze:

  No co miesiac masz fakturke jak ci trzeba

 22. tester2 pisze:

  Może ja przewarazliwiony jestem ale czy to jest bezpieczne??!?!? Bank to zawsze bank wiadomo. Mam sporo eurasow do wymiany na nasze zlotoweczki i tak czytam i bylbym do przodu ale czy tu nie ma zadnych ukrytych oplat, haczykow itd.?

 23. black77 pisze:

  Nie ma, masz wszystko napisane co i jak się odbywa i ile kasy bedzies miał. Tylko nie zapomnij jeszcze sprawdzic banku swojego bo się okaze ze to bank se pozalicza oplat mase jak nie masz walutowego i się zdziwisz.

 24. honzik pisze:

  Spoko jest, ojciec siedzi non stop za granica kilka lat i zawsze tak wymieniamy forse i nigdy nie było porblemow zadnych.

 25. kassly pisze:

  Nowobogacki się boi o swój urobek. Chlopie to nie średniowiecze i samowolka tylko normalna firma, maja regulaminy, umowy, i wedlug tego działają.

 26. bogfl pisze:

  Da się wymienic waluty bez rejestracji?

 27. linkuei pisze:

  Nie Da Się!!!! Skad będą wiedziec ze ty to ty? Jakos musza potwierdzic przeciez tożsamość a nie xxx wymienia kase i oni wpłacają srodki potem na konto jaiegos typa.

 28. sztefek pisze:

  Nie można, swoja droga ze tez ludzie o takie rzeczy pytaja proste

 29. gustaw66 pisze:

  A czy konto to musze mieć w Polsce czy jak? Bo mam biznes w Anglii bo podatki sto razy mniejsze.

 30. banino pisze:

  Można z Anglii spokojnie slac obsługują angielskie rachunki i jeszcze sporo inych.

 31. mokryma pisze:

  Da się zrobic wymiane w sobote?

 32. wkamarek pisze:

  Da się waluto mat pracuje ale i tak będziesz czekal az bank zrealizuje przelew zewnętrzny czyli do poniedziałku rano.

 33. Jak sobie ustale zlecenie po kursie swoim to musze czekac az ktos to zaakceptuje.

 34. foton pisze:

  Nie musisz anulujesz i jest po problemie.

 35. tome raney pisze:

  mam trochę euro do wymiany i zastanawiam się, który z kantorów internetowych wybrać. Jaki z nich gwarantuje najwyższy kurs. Może mi ktoś doradzić? I czy to faktycznie jest bezpieczne??

 36. marita beaton pisze:

  zastanawiam mnie czy takie transakcje są pewne? Co dzieje się w przypadku gdy składam ofertę sprzedaży, ale nie zostaje ona przez nikogo podjęta?

 37. Anonim pisze:

  Jak dla mnie super. Kupiliśmy przyczepę campingową w ten sposob. Przelew przeszedł w minutę. Spokój ducha, duzej gotówki nie trzeba wozić.

Walutomat – 50% taniej na 1szą wymianę. Kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *