crypto.com strona główna

Crypto.com – czy warto korzystać z usług platformy? Wasze opinie

Handel kryptowalutami cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Jednocześnie wyraźnie rosną nam możliwość płacenia tą wirtualną walutą zarówno za różnego rodzaju produkty, jak i usługi.

Oczywiście tak osoby zainteresowanie handlem walutami kryptograficznymi, jak i chcące z ich pomocą dokonywać płatności, zawsze szukają bezpiecznych i nowoczesnych platform. Jedną z wielu dostępnych obecnie na rynku jest Crypto.com. Czym jest ten serwis, jakie usługi oferuje i czy warto z niego korzystać?

Giełda i płatności kryptowalutami w jednym

Jak twierdzą sami właściciele tej platformy, ich najważniejszym celem było ułatwienie użytkownikom dokonywanie płatności za pośrednictwem kryptowalut. Cel ten w dużej mierze udało się zrealizować, czego potwierdzeniem są liczne, bardzo pozytywne opinie. Jednak jednocześnie Crypto stało się bardzo solidną i cenioną na świecie giełdą walut kryptograficznych.

Zobacz też, która z usług wygrała w rankingu:

Firma stworzyła dwie oddzielne platformy, a więc wspomnianą przed chwilą giełdę oraz aplikację mobilną, która służy do rejestracji i obsługi kart płatniczych. Co ciekawe, wydawcą kart jest Visa. Jest to ogromna zaleta, gdyż tworzony przez nią system płatności jest akceptowalny w ogromnej ilości krajów świata. Kartami tymi można oczywiście bez problemu płaci w Europie, w tym także na terenie Polski.

Co oferuje Crypto.com?

crypto.com strona główna

Wspomniana przez nas aplikacja mobilna pozwala użytkownikowi przede wszystkim na zamówienie karty płatniczej. Tutaj dobra informacja, podstawowa wersja kart Visa jest całkowicie darmowa, choć jej posiadanie wiąże się z dość dużymi limitami. Miesięcznie z jej wykorzystaniem można wypłacić z bankomatu maksymalnie 200 USD. Jednak dodatkowo Crypto oferuje właścicielom tych kart bonus w postaci 1% zwrotu za dokonywane płatności. Kwota ta jest wypłacana w stworzonej przez firmę kryptowalucie CRO.

Tutaj warto podkreślić, że użytkownicy mają do wyboru również inne wersje kart. Cechują się wyższymi bonusami oraz znacząco podniesionymi limitami wypłat. Ich prowadzenie jest darmowe, ale do otwarcia rachunku konieczne jest wpłacenie konkretnej ilości CRO.

Szukasz naprawdę sprawdzonej giełdy kryptowalutowej?

>>zobacz TUTAJ

Z kolei giełda, czyli platforma handlowa, może być prawdziwą gratką dla wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty. Istotną jej zaletą jest obsługa zarówno wewnętrznej waluty kryptograficznej, a więc CRO, jak i wielu innych, bardzo znanych na świecie. Zalicza się do nich m.in. Bitcoin, Ethereum oraz Litecoin.

Choć zarówno aplikacja mobilna, jak i giełda należą do Crypto.com, to gromadzone w obu tych miejscach środki finansowe nie są ze sobą powiązane. Aby np. zainwestować kryptowaluty z konta w aplikacji, należy wcześniej przetransferować je do wirtualnego portfela giełdy. Na szczęście platforma ułatwia to zadanie i, co ważne, transakcje te nie są objęte prowizją.

Jakie prowizje pobiera Crypto.com?

inwestowanie w kryptowaluty online

Skoro wspomnieliśmy już o prowizjach, to warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Czy korzystanie z Crypto.com jest kosztowne? Na początek bardzo dobra informacja – pierwsze 3 miesiące użytkowania konta na giełdzie kryptowalut może być całkowicie darmowe, a więc nie objęte żadną promocją. To specjalna promocja platformy, która dedykowana jest wszystkim nowym użytkownikom. Warunkiem otrzymania takiego bonusu jest jednak weryfikacja swojego konta poprzez przedstawienie dowodu osobistego. Również nowi użytkownicy kart Visa mogą liczyć na bezprowizyjny okres, który w tym przypadku wynosi 30 dni.

Jednak czy korzystanie z platformy będzie kosztowne w momencie, gdy powyższe promocje się skończą? Crypto.com pobiera niewątpliwie jedną z niższych prowizji na rynku kryptowalut, biorąc oczywiście pod uwagę giełdę. Jest ona na poziomie zaledwie 0,1% w przypadku transakcji „maker”. 0,4% trzeba natomiast zapłacić w przypadku transakcji „trader”.

Z kolei korzystanie z karty wiąże się z opłatą na poziomie 2,99% (w Polsce). Prowizja od wypłat naliczana jest również na koncie użytkowników giełdy, ale w dość prosty sposób można jej uniknąć. Zamiast przelewać pieniądze bezpośrednio do banku, wystarczy przesłać je na konto w aplikacji, a więc dopisać do rachunku karty Visa.

Czy rejestracja na Crypto.com jest skomplikowana?

Niewątpliwie ogromną zaletą tej platformy dla kryptowalut jest prostota rejestracji konta użytkownika. W zasadzie wszystko, co trzeba zrobić, to wypełnić kilka pól formularza dostępnego na stronie. Tutaj niezwykle ważne jest podanie aktualnego numeru telefonu oraz adresu poczty elektronicznej. Posłużą one serwisowi do wysłania specjalnego kodu weryfikacyjnego. Po jego wpisaniu konto jest w pełni aktywowane i można już z niego dowoli korzystać.

Tutaj warto podkreślić, że do rejestracji użytkownika nie trzeba przesyłać skanu swojego dokumentu tożsamości. To duża zaleta, gdyż wiele osób ma obawy związane z bezpieczeństwem swoich danych i niechętnie podchodzi do takich procesów rejestracyjnych. Jednak z drugiej strony pamiętaj, że pominięcie tego etapu weryfikacyjnego oznacza, że nie będziesz mógł skorzystać z bonusowego okresu bezprowizyjnego.

Jak Crypto.com zabezpiecza swoją platformę?

bitcoin

Wspomnieliśmy co nieco o bezpieczeństwie danych, a na pewno wiele osób jest mocno zainteresowanych tym, czy w czasie korzystania z tej platformy można liczyć na odpowiednią ochronę. Crypto.com bardzo chwali się na swoich stronach tym, że stosuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne do zabezpieczania transakcji finansowych, jak i wrażliwych danych.

Jak wynika z oficjalnych komunikatów, system bezpieczeństwa jest tworzony z wykorzystaniem sprzętu i oprogramowania produkowanego przez doświadczoną w tej branży, szwajcarską firmę. Co warte podkreślenia, według zapewnień giełda pozytywnie przeszła bardzo rygorystyczne testy. W ich trakcie sprawdza się przede wszystkim podatność systemu na różne zagrożenia oraz skuteczność działania technologii obronnych.

Czy warto zarejestrować konto użytkownika na Crypto.com?

Niewątpliwie giełda tworzona przez tę firmę wygląda bardzo profesjonalnie i, co ważne, jest powszechnie chwalona przez użytkowników. Wiele osób podkreśla, że choć platforma jest rozbudowana i bardzo funkcjonalna, to jednocześnie przygotowana w taki sposób, że jej obsługa jest wręcz intuicyjna. Tu warto przy okazji podkreślić fakt, że na giełdzie czasem uruchamiane są akcje The Syndicate. To gratka dla miłośników kryptowalut, gdyż w ich trakcie jest szansa na kupienie walut kryptograficznych nawet za połowę ceny.

Warto rozważyć również korzystanie z aplikacji mobilnej prowadzonej przez Crypto.com. Wyraźnie widać, że jest ona dynamicznie rozwijana i oferuje coraz więcej możliwości. Oczywiście najważniejsza jest możliwość otrzymania karty płatniczej. Z jej wykorzystaniem można płacić kryptowalutami zarówno za usługi, jak i produkty. Ponieważ obsługuje je Visa, są akceptowane w wielu krajach świata, w tym na terenie Polski. Przypominamy, że obecnie można skorzystać z 30-dniowego, bezprowizyjnego okresu po wyrobieniu takiej karty.

Jak oceniam platformę Crypto.com?

Zarówno giełda prowadzona przez ten serwis, jak i aplikacja mobilna, cieszą się naprawdę przyzwoitymi opiniami. Użytkownicy chwalą sobie funkcjonalność platformy i profesjonalne jej przygotowanie, a do tego bezpieczeństwo użytkowania. Całkiem niezłe opinie zbiera również aplikacja mobilna, zarówno dedykowana na urządzenia z system Android, jak i iOS.

W naszej opinii jednak lepszym rozwiazaniem dla użytjowników z Polski jest sorzystanie z najlepiej sprawdzonej wzdłuż i wszerz giełdy kryptowalutowej. – Zonda

Poniżej screenshot z wykonanych wypłat – w mojej opinii nie ma z nimi żadnych problemów. Wykonywałem ich dziesiątki na portfel Ledger Nano X bez żadnych problemów. (Kliknij, po więcej informacji)

Główna zaleta giełdy Zonda vs Crypto.com to:

 • niskie opłaty
 • polski support
 • duży wybór kryptowalut
 • bezproblemowe wpłaty i wypłaty
Click to rate this post!
[Total: 33 Average: 2.8]

Crypto.com - opinie z forum:

 1. galex pisze:

  Ktoś ma już może kartę płatniczą i dokonywał transakcji kryptowalutami. Jak to się odbywa i czy dużo jest miejsce, które je akceptują?

  1. Anonim pisze:

   To jest scam lepiej nie wchodźcie w to, jeszcze daleka droga żebyśmy płacili krypto

    1. Anonim pisze:

     Ja też i do tego jest cash back w CRO

   1. Mariusz pisze:

    Co ty mowisz jaki scam sam jestes scam

 2. przybysz1969 pisze:

  mam pytanie, czy firma wydaje fizyczne karty płatnicze czy są one elektroniczne, obsługiwane z poziomu aplikacji na smartfona?

 3. mopp pisze:

  Jak prezentuje się ta giełda Crypto? Faktycznie jest taka godna zaufania i funkcjonalna? Dajcie proszę znać, jeśli macie z nią jakiekolwiek doświadczenia 😉

 4. Anonim pisze:

  mam pytanie jak wypłacić pieniądze po raz pierwszy w tej aplikacji.

  1. Anonim pisze:

   na to wygląda że w PL nie można

   1. Anonim pisze:

    Można oczywiście, jeśli wcześniej wpłaciłeś pieniądze z konta, konto to jest automatycznie zautoryzowane do wypłat. Robisz przelew.

 5. Anonim pisze:

  Właśnie wczoraj, było włamanie na moje konto w Crypto.com i skradziono mi poważna sumę. Zgłosiłem ale nie ma z kim rozmawiać. Dlatego dajcie sobie spokój z tym.

  1. Anonim pisze:

   jest to niemożliwe chyba że nie dodałeś dodatkowych zabezpieczeń . Ale to twoja wina pozdro

   1. Szymon pisze:

    Według moich wyliczeń wychodzi, że giełda pobiera 3% prowizji. Kupcie jakąś kryptowalutę i po chwili ją sprzedajcie i wyjdzie ile jesteście stratni.
    np 10 ADA przy kursie 3,83 to:
    Kupno 8,45 euro
    Sprzedaż 8,21 euro
    Opłata 0,24 euro czyli 3%

 6. Jak to sie płaci z Banku złotówkami czy trzeba mieć dolary?

 7. antynaganiacz pisze:

  Crypto.com jest jedną z najbezpieczniejszych giełd na świecie. Gwarantuje zwrot pieniędzy i ma doskonały support. Karty są fizyczne i działają normalnie na terenie EU.
  Wszystkie komentarze negatywne to oszustwo i naganianie na inne giełdy.. Pamiętajcie, że macie wybór i nikt nie powinien was zmuszać do niczego.

  1. zniecierpliwiony pisze:

   Nie wszystkie negatywne komentarze to oszustwo. Od kilku dni nie mogę wykonać przelewu SEPA a support milczy.

 8. Jessy pisze:

  Crypto.com jest drogą giełdą. Kurs między binance a crypto.com np. Ethereum czy BTC 50€ drożej w crypto.com. Wiec nie wiem czy taka jedna z najniższych opłat. Niskie % atakowania. Wh mnie przegrywa z giełdą binance.

najlepsza alternatywa dla Crypto.com >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *