Payza – czy warto korzystać do transferów pieniężnych? Wasze opinie i komentarze w temacie

aktualizacja – Payza nie istnieje. Do przesyłania płatności zachęcamy wykorzystać Transfergo lub Wise.

Płatności internetowe stały się obecnie tak powszechne, że pojawia się konieczność posiadania specjalnych kont, które pozwalają na wygodne wykonywane tego typu operacji, ale także i ich przyjmowanie. Choć standardowe konta bankowe oferują oczywiście pełny zakres takich możliwości to często problemem jest realizowanie płatności w sklepach zagranicznych czy chociażby odbieranie przelewów z różnych systemów marketingowych działających w sieci.

Payza jest międzynarodowym systemem płatności, który bardzo wyraźnie stara się stanowić silną konkurencję dla potentata na tym rynku, a więc firmy PayPal. Czym w takim razie jest Payza i w jaki sposób chce konkurować z tym gigantem?

Czym jest serwis Payza?

Serwis Payza. Źródło: http://payza.com

Payza to nic innego jak w pełni wirtualne konto bankowe, którego podstawowym celem jest ułatwienie dokonywania wszelkich płatności w sieci, w tym międzynarodowych, a także oczywiście odbieranie pieniędzy, a później przelewanie ich na konta posiadane w banku. System jest bardzo intuicyjny, reklamując się jako przyjazny użytkownikowi, prosty w obsłudze, a i zarazem niezwykle bezpieczny.  Ciekawostką jest to, że Payza oprócz działania w ponad 190 krajów świata i operowania obecnie na 25 najbardziej popularnych walutach, wspiera również płatności bitcoin. To w głównej mierze wprowadzenie płatności kryptowalutami czyni ten system niezwykle atrakcyjnym, co oczywiście przekłada się na jego nieustannie rosnącą popularność.

Z jakimi opłatami i prowizjami stykają się użytkownicy Payza?

Kolejną ważną zaletą systemu Payza jest bardzo niski koszt prowadzenia konta. Przede wszystkim portal reklamuje się jako zupełnie darmowy pod kątem samego posiadania konta. Rejestracja jest więc bezpłatna, prowadzenie rachunku wirtualnego również nic nie kosztuje, a do tego portal nie pobiera prowizji od dokonywanych operacji przelewu środków.

Prowizje pobierane są przede wszystkim w przypadku wypłacania pieniędzy na swoje konta bankowe, a także od przewalutowania przy płatnościach w różnych walutach. Zaletą systemu jest jednak to, że niezależnie od rodzaju posiadanego przez użytkownika konta, istnieje specjalny program partnerski pozwalający zarabiać prawdziwe pieniądze.

Bardzo prosty proces rejestracji i weryfikacji konta

Proces rejestracji oraz weryfikacji użytkownika w Payza jest naprawdę niesłychanie prosty. Po kliknięciu przycisku „Sign Up” zostajemy przeniesieni do krótkiego formularza, w którym podajemy nasze imię oraz nazwisko, adres poczty elektronicznej, oraz wymyślone przez siebie hasło.

Po zaakceptowaniu wpisanych danych system wyśle wiadomość weryfikacyjną na adres poczty podany podczas rejestracji. Wystarczy przejść na znajdujący się w niej link i cały proces weryfikacji zostaje zakończony. Od tej pory można już swobodnie logować się na swoje nowe konto, dokonywać w nim zmian oraz korzystać z wszystkich oferowanych opcji.

Warto wspomnieć przy okazji o tym, że Payza posiada również możliwość zakładania kont biznesowych. Może to być bardzo dobre rozwiązanie dla osób zajmujących się szeroko pojętym handlem, które chcą oszczędzać na kosztach wykonywania wielu transakcji finansowych.

Jak wpłacić pieniądze na Payza?

Konta w Payza bardzo często wykorzystywane są przez użytkowników do odbierania płatności z różnych systemów marketingowych, które pozwalają zarabiać w sieci. Naturalnie jednak konto można wykorzystać także do zwykłych płatności internetowych, gdyż coraz więcej sklepów na świecie implementuje ten system jako opcję do finalizacji transakcji. Tutaj konieczne będzie więc wpłacenie pieniędzy na konto Payza, co okazuje się nie być zadaniem trudnym.

Portal oferuje bowiem swoim użytkownikom kilka opcji dokonania tej operacji. Oprócz typowego przelewu międzynarodowego możemy dokonać także wpłaty z banku lokalnego, z karty kredytowej bądź korzystając z wspomnianej wcześniej kryptowaluty, którą w tym przypadku musi być Bitcoin.

Jak Payza wypada w opiniach klientów?

Transfer pieniedzy może być prosty i szybki

Wiele osób zadaje sobie pewnie teraz pytanie czy Payza jest portalem godnym polecenia i bezpiecznym. Klienci przede wszystkim cenią sobie ten system za brak opłat podstawowych, prowizji za przelewy oraz za ogromną wygodę przy wypłacaniu środków z kont programów marketingowych.

Coraz więcej pozytywnych opinii dotyczy jednak także samych płatności online. Wynika to z tego, że rośnie liczba sklepów wspierających płatności Payza. Jeśli ktoś często kupuje w sieci na stronach zagranicznych sklepów to wybór tego konta wirtualnego faktycznie może być dobrą decyzją.

Krótkie podsumowanie – czy warto?

Naturalnie decyzja o rozpoczęciu korzystania z serwisu Payza pozostaje już w Waszych rękach, ale jest to rozwiązanie godne rozważenia dla wszystkich osób, które bardzo często dokonują różnych płatności w sieci. Posiadanie konta w tym serwisie może znacząco ułatwić życie osobom przelewającym często pieniądze do rodzinny w innym kraju bądź też otrzymujące wypłaty pieniężne z różnych internetowych programów afiliacyjnych.

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 1.9]

Payza - opinie z forum:

 1. allso pisze:

  Wiecie czy wpłaty z polskich kont bankowych na Payza też są możliwe i jeśli ta to ile się za to płaci?

 2. brono pisze:

  Nie wiedziałem że paypal ma takiego poważnego rywala. Trzeba się chyba dokładnie przyjrzeć temu systemowi. Piszcie proszę jeśli korzystacie z tego serwisu co o nim myślicie.

 3. Anonim pisze:

  właśnie dostałem maila, że od 18 miesięcy nie korzystałem z programu i albo zapłacę 10$ albo mam się przynajmniej zalogowoać. hm?

 4. Anonim pisze:

  Właśnie Payza zostało zamknięte przez rząd USA

  1. Anonim pisze:

   Sa aktualnie nie wypłacalni,w nieskończoność przesyłają zmienne terminy wypłat.

 5. Witam, nie wiecie jak odzyskać środki z payza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *